Bezpečí a ochrana

Vlastní bezpečí si musíme chránit. Cítit se bezpečně patří mezi lidské vlastnosti, které si běžně ani neuvědomujeme. Bezpečnost je proto často našim hlavním a prvořadým úkolem. V normálním světě se bezpečně cítit můžeme, ale v tom dnešním jsme na vážkách. Po světě totiž chodí lidé, od kterých nevíte, co máte očekávat. Jenomže vlastní bezpečí je potřeba si chránit také z hlediska náhody. Jít jen tak k večeru po ulici, mezi vysokými domy s kabelkou je poměrně nebezpečné. Nikdy nevíte, který lupič si zrovna bude chtít přivydělat na Vaší peněžence.

muž

Paralyzéry a princip jejich fungování

Paralyzéry generují vysoké napětí. Elektrický proud s nízkým nábojem vznikne okamžitě a vy jej můžete účinně pomocí tohoto přístroje předat člověku. To víte, že útočníka to oslabí a také ochromí. Na nějakou dobu se skácí k zemi a Vy mezitím můžete utéci do bezpečí. Výhodou podobných přístrojů je, že nezanechávají dlouhodobé nebo trvalé následky. Neměli byste s tím člověka zabít, a proto jsou to účinné ochranné systémy, které můžete kdykoliv použít.
V menších dávkách je takovýto proud životu neškodný. Paralyzéry mají vysokou a velkou sílu. Vyvíjí a regenerují značnou dávku elektrického proudu. Nemají ovšem velkou intenzitu a proto se hodí jako obranný a ochranný prostředek. Díky nim se můžete bránit.

§ Používají se u armády, mají je policisté nebo vojáci.
§ Pro běžné občany se vyvíjí produkty formou deštníku, mobilu, baterky nebo mohou mít jinou podobu a útočníka mají spíše zastrašit, ale mohou také velice nepříjemně a silně zapůsobit.
§ Taser je v naší republice považován za zbraň a proto je nelegální. Zatímco běžný pepřový sprej může použít opravdu každý. Zajímavostí je, že není vyroben z pepře, ale z čili papriček.

bojové umění

Zajistěte si svou vlastní ochranu pomocí některého z těchto přístrojů. Znehybnění útočníka je ten nejlepší a nejrychlejší způsob, který pro svou ochranu můžete využít. Pepřový sprej se stříká do obličeje, zatímco elektrický paralyzér můžete přiložit přímo na tělo. Utlumíte nervový systém útočníka. U nás je to legální způsob, takže je mohou využít i běžní občané pro svou obranu.

Doporučené články