Přípravky na hubnutí, aneb hubneme – ANO x NE?

Jak rychle, dlouhodobě a zdravě zhubnout, aniž by nás trápil nechtěný Jojo efekt? To je otázka, kterou si kladou ženy určitě po mnoho generací. V dnešní době se ten, kdo není krásný a štíhlý, považuje téměř za méněcenného člověka. Ale každý přece nemůže být stejný.

salát

Každá žena chce být žádoucí, a proto občas sáhne po alternativě, která by jí mohla zajistit vysněnou postavu. Často jde o ženy, které nemají čas trávit hodiny v posilovnách, nebo cvičit v domácím prostředí. Upřímně – komu by se nelíbilo jen tak lenošit, jíst všechno, a přitom vypadat úžasně?

V dřívějších dobách se takové věci, jako hubnutí, nebraly příliš vážně. Už v pravěku si lidé cenili žen, které se pyšnily velkými prsy, boky a rozložitými stehny. Například Věstonické Venuši by dnes nejspíš byla doporučena odtučňovací kůra. Naopak vyhublé dívky byly brány za nepříliš vhodné pro početí dítěte, protože by sotva mohly uživit sebe, a ještě k tomu dítě.

cvičit

Postupem času se postavy žen měnily. Každé období vývoje lidské civilizace mělo svůj ideál krásy, až jsme se v 90. letech 20. století dostali k ideálu, který známe dnes.

Jak je to tedy s hubnoucími přípravky?

Doopravdy nám pomáhají zbavit se přebytečného tuku, anebo je to jen způsob, jak zaměstnat naši mysl, aby měla pocit, že pro sebe děláme něco dobrého?
Já osobně jsem měla zkušenost s několika přípravky. Fyzicky jsem se cítila pořád stejně, ale kdykoliv jsem se podívala do zrcadla, říkala jsem si: „Hm, připadám si hubenější, asi to funguje.“ Ale po několika dnech jsem zjišťovala, že to tak není. Ty tobolky, které jsem užívala, byly něco jako náplast na moje snížené sebevědomí kvůli většímu břichu a bokům a silnějším stehnům. Dalo by se to přirovnat k jakýmsi růžovým brýlím a díky nim jsem měla vidinu hubnutí. Je nutné podotknout, že to byly přípravky, které ostatní ženy vychvalovaly až do nebe.
Když jsem stejně neúspěšně dobrala i poslední přípravek, ve který jsem věřila, řekla jsem si DOST! Musí to přece jít i jinak.

posilovat

A možná mi to nebudete věřit, ale skutečně to jde. Důležité je si to srovnat v hlavě, přestat se stresovat fotkami modelek a celebrit a skončit s internetovým vyhledáváním způsobů, jak nejrychleji zhubnout. Ze začátku to bude asi těžké, ale nebojte se toho. Rozhodně není zapotřebí zakazovat si něco jíst. Na druhou stranu je logické, že pokud chci docílit nějaké změny, musím být v tomto ohledu aktivnější. Mimochodem, malá sportovní aktivita se vyžaduje i u užívání přípravků na hubnutí, takže si myslím, že to není zas takový rozdíl.

Jsou to už tři měsíce, co jsem zanevřela na jakékoliv hubnoucí alternativy, při kterých nebudu muset udělat ani krok navíc, a cítím se skvěle. Zhubla jsem kilo a půl. Dost mi v tom pomáhá i fakt, že mám pejska, se kterým ten krok navíc prostě udělat musím.

Takže, ženy, dívky, dámy, mějte trpělivost a čistou mysl a věřím, že brzy uvidíte, co to s Vámi udělalo. Vždyť jde i o Vaše peníze.

Doporučené články