Rubriky
Společnost

Různé druhy společností

V jaké společnosti se cítíte nejlépe? Je totiž mnoho druhů lidí a taky společností, kde se člověk cítí opravdu skvělé. Jsou ale i různé společnosti, které lidem mohou pomoct. Pomáhají třeba od nějakých problémů, krizí anebo něčeho podobného. Já si myslím, že nějaké spolky společnosti jsou opravdu perfektní a vyplatí se. Například alkoholické spolky. Myslím tím to, že to jsou takové spolky, kde se sdružují alkoholici. A chtějí se samozřejmě léčit. Podle mého názoru je tohle opravdu pěkné. Je opravdu pěkné, když se někdo chce léčit a žít opravdu lepší život. Protože ne mnoho lidí žije opravdu zdravý život. Sice nemám právo někoho takhle soudit, ale jistě si každý dokážete představit, jak vypadá slušný a spořádaný život.

Lze být ve společnosti i online.

Co třeba například život takový, že žijete ve společnosti obklopeni láskou? Podle mého názoru je tohle úplně fantastické a skvělé. Protože než být ve společnosti, kde se třeba stále pije alkohol anebo se berou tvrdé drogy, je naprosto špatné. A nedej bože, pokud v té rodině jsou malé děti. Tak jakýpak mohou mít vzor? Podle mého názoru zastávám moto, že co se v mládí se naučíš ve stáří jako když najdeš.

Co říkáte na tuto společnost?

Proto si dávám pozor, jak se chovám anebo co dělám svými dětmi. Chci, aby mé děti byly stále v dobré společnosti. Tedy myslím tím hlavně ve slušné společnosti. Znám totiž mnoho dětí, které se nechovají jako děti. Někdy si připadám, že jsem v dětské společnosti, která se ale chová až moc dospěle. Je mi moc smutno, když třeba třináctileté děti užívají alkohol anebo cigarety. Vím, že třeba to vidí doma a myslí si, že je to normální. Nicméně ale jejich rodiče by jim měli říct, co je dobré a co není. Takže opravdu záleží na tom, v jaké společnosti se nejenom dítě, ale taky dospělý pohybuje. Ne vše je totiž pěkné a slušné. Já bych si dávala opravdu záležet, v jaké společnosti se nacházím.

Rubriky
Společnost

Tentokrát to vyjde aneb TOP 5 novoročních předsevzetí

Na světě snad není člověka, který by si alespoň jednou za život nenapsal nějaké novoroční předsevzetí. Ale také je důležité si připustit, že na konci roku si řekneme, že to opět nevyšlo a třeba příště. V našem článku si představíme 5 nejčastějších novoročních předsevzetí, které si obyvatele naší planety dávají.

Téměř každý si na nový rok zapíše, co by si přál

Zhubnu!

Tentokrát na to půjdu hned v lednu, představa vysněné postavy do léta nás v prvním týdnu nakopne a nažene nás do posiloven a fitness studii, která se tetelí blahem a hlásí nejvyšší tržby a permanentky. Ale bohužel většinou pravidelné cvičení a strava nám vydrží opravdu jen v lednu, a proto nás v posilovnách rádi nazývají „Ledňáčci“, tvorové, kteří cvičí pouze v lednu.

Přestanu kouřit!

Ano a začnu hned jak dokouřím poslední cigaretu, nebo jakmile dokouřím krabičku, přece nevyhodím tolik peněz. A takto to většinou začíná. Vydržíme nejdéle do 15. ledna. Většinou to skončí ve chvíli, kdy už nás chuť pomalu opouští a my s přesvědčením, že to šlo tak snadno začneme znovu, protože je přece tak jednoduché přestat. Ale naše závislost tím jen zesílí.

Ušetřím.

Peněženka zeje prázdnotou, zvlášť po Vánocích a Vás čeká utáhnutí opasku, aby vás to finančně nezruinovalo hned v prvním kvartálu. Ale bohužel, nic není tak lehké jaks e na první pohled zdá. Šetřit si do prasátka po 10ti koruně za týden se nevyplatí a vždy přijde chvíle, kdy si více užijeme útraty, než doma sedět na penězích a říkat si Jsem boháč!

Najdu si partnera.

A vlastně proč ne? Vždyť leden je ideální a osamocené osoby jsou na každém rohu. Ale realita je trochu jiná, víme moc dobře, že na sílu nikdy nic nefunguje. Láska jednoduše musí přijít a je skoro nepsaný zákon, že přijde ve chvíli, kdy to nejméně čekáme.

Není ideální hledání partnera, jako předsevzetí.

Začnu sportovat.

A malovat, zpívat, tvořit. Proč ne, ale jak dlouho to vydrží, týden, dva měsíc. Taková nová činnost vyžaduje vůli a disciplínu a navíc, když se do toho tlačíme, bude více než jasné, že to rychle skončí.

Přijdou vám tyto situace a předsevzetí povědomé? Věřte, že nejste jediný, kdo se v nich našel. Jen malé procento lidí svá předsevzetí dodrží. Nezapomeňte, že pokud chcete ve svém životě něco změnit, začněte hned, kdykoli. Ať je jaro, nebo podzim. Ale to nejdůležitější. Dějete to pro sebe pro radost. Navíc tyto zásadní kroky ve svém životě není ideální dávat jako novoroční předsevzetí, protože v případě neúspěchu vám to přinese více stresu, než v kterékoli jiném období a vy si nemusíte pak říkat: „Tak to zkusím příští rok.“

Rubriky
Společnost

Šetrné a pečlivé čištění

I když si mnoho lidí myslí, že gobelín dávno vyšel z módy, pokud je to vaše dávné přání, nenechte se odradit negativními názory lidí kolem vás. Naše firma je schopna vám ručně utkat právě takovou tapisérii. Snažíme se, vyslyšet veškeré prosby našich zákazníků. Naší hlavní předností je výborná domluva se zákazníky. Jsme schopni vám utkat tapisérii podle vlastního návrhu. Takový unikát bude dokonalou ozdobou vašeho interiéru. Vaši známí ho budou opravdu obdivovat.

kostkovaný gobelín

Nejen tkaní

Naše firma se zabývá nejen ručním tkaním tapisérií. Náplní našich služeb je dále restaurování tapisérií, koberců či potahů. Dále se zabýváme ručním čištěním tapisérií, koberců, výšivek i jiného textilu. O svůj majetek se rozhodně nemusíte obávat. Máme dlouholeté zkušenosti a umíme si s těmito vzácnými materiály hravě poradit. Co se čištění týče, provádíme ho dvěma způsoby. Buď mokrou, nebo suchou cestou. Vždy před samotným čištěním používáme test stálobarevnosti.

koberec pod stolkem

Jaká je historie

Jistě i vás zajímá historie naší společnosti. Abychom mohli dělat naši práci skutečně správně, dlouholeté zkušenosti jsou nezbytné. Naše společnost má skutečně dlouholetou historii. Vznik se datuje k roku 1910. Od doby vzniku naší firmy se náplň práce nijak nezměnila. Již v té době se tato firma zaměřovala na originální ruční zpracování textilu a také na restaurování historických textilií. K restaurování se již v roce 1910 používaly rozličné metody a techniky. Velice dobře víme, jakou mají tyto vzácnosti pro jejich majitele hodnotu. Proto zaměstnáváme pouze vyškolené specialisty a restaurátory. O jejich kvalitách svědčí také to, že je řada z nich nositeli Státních licencí České republiky pro tuto činnost. Kromě tkaní tapisérií pro Českou republiku utkali naši specialisté několik gobelínů do Hollywoodu, Kanady, Švédska, Tasmánie nebo Belgie.

Rubriky
Společnost

Systém hodnot ve 21. století


Úvodem

Dnešní svět je stále tatáž džungle s bojem o přežití jako kdysi v pravěku či jako město zamořené morem kdysi ve středověku. Je tu jen pár rozdílů – onen boj je veden o život společenský, o postavení ve společnosti, válčíme o co největší viditelnost našeho jména, a místo moru je svět v obležení civilizačních chorob – alkoholismu, drogové závislosti, obezity, kriminality… Je jasnější než ty tolik populární LED zářivky, že svět míří velmi rychle velmi špatným směrem.
východ slunce
Navzdory řečem velkých politiků a rádoby velkých vůdců pokračují války, boje velmocí zamaskované „bojem za pravdu a svobodu“. Z jedné strany nás příroda drtí epidemiemi, z druhé se na nás hrnou stoupající hladiny oceánů a sucha. Vedou se debaty, pořádají se summity a hřímají se hesla, to hlavní nám však nikdo neřekne, to jest – „Lidstvo balancuje na zvonící hraně.“ Jak si v tomto světě uspořádat své hodnoty?  

 

Hlavní zásady


1.      Individualismus

Neberte to jako příkaz ale jako doporučení – nestávejte se tradičními materialisty, to jsou totiž většinou pesimisté, a navíc i ateisté, pro které je alfou i omegou všeho jejich soukromý majetek. Buďte originální osobnost, pokud Vaše image neladí s aktuálními trendy, nestyďte se, a naopak to prodejte – používejte stále svůj starý telefon, pokud chcete a oblékejte se podle osobitého stylu. Je-li to vhodné, prosaďte a obhajte svůj názor. A co je hlavní – nebuďte „ovčany“, kteří jdou tupě za cizím pastýřem, buďte občany jdoucími dle vlastních hodnot.

 


2.      Víra

Existence čehokoliv po pozemském životě je dodnes nepotvrzena, nicméně pohlédnete-li do dějin, lidé vždy věřili v nějakou vyšší moc, a to jim dávalo sil. Nemusíte chodit do kostela, ale nebojte se věřit tomu, co si člověk přirozeně myslí již od dětství – „někdo to přece všechno musí vést“. Víra Vám dá mnoho, hlavně sílu, když padnete a nebude okolo nikdo, kdo by Vám pomohl, zůstane alespoň víra.

 


3.      Láska

Pokud jste zmiňovaným materialistou, řeknete „láska = hormony“, city obecně jsou však něco tak vysokého, nehmotného a subjektivního, že ani dnešní věda je dokonale nepopíše. A mít někoho a něco rád, to Vás bude vždy motivovat, i v dnešním rádoby moderním světě. Ať už to bude láska k rodině či něčemu materiálnímu, pomůže Vám se posouvat při plnění cílů.

 armagedon města


4.      Vědomí a svědomí

Sbírejte informace z více zdrojů a tvořte si vlastní názory, nenechte se zmanipulovat politiky ani médii, musíte být samostatně myslící bytost. Buďte nápomocní a respektující, ovšem s mírou, v krajních případech se dnes vyplácí sobeckost, když jde o vaši rodinu či přátele, bojujte za ně a spíš si nechte prostředky na pomoc jim a cizí lidi obětujte. A stále ctěte zodpovědnost za vlastní činy.

Hlavní je řád. Utvořte si žebříček hodnot, soupis cílů krátko- i dlouhodobých je dnes již samozřejmost, dejte si pár jasných zákazů, které skutečně neporušíte a dbejte o svou vnitřní i vnější stabilitu, nikdy nevíte, co se může stát, svět je na rozdíl od vás nestabilní.

Je toho ještě více, ale do začátku Vám postačí i toto, zbytek je již na Vás. Hodně štěstí ve 21. století, přátelé.