Rubriky
Zahrada a dům

Mobilheim lze vytápět dřevem

https://www.hubostrava.cz/prostory/ >

Ceny energií letí raketově nahoru, stačí se podívat na grafy, jak se obchoduje s elektřinou a zemním plynem. Obě komodity spolu úzce souvisí, a jakmile veřejnost pojala podezření, že by mohlo dojít k omezení dodávek zemního plynu z Ruska, ovlivnilo to cenu jak elektřiny, tak i plynu na burzách. Bohužel to odnáší koncový spotřebitel, i když nemá s burzou ani s válkou na Ukrajině, ani s dodávkou plynu nic společného, a je pouhým maloodběratelem. Nejhorší situace je u domácností, kde se topí zemním plynem v plynových kotlích, v mnoha případech tito lidé také přechází na jiný způsob vytápění, například na krbová kamna.

interiér mobilního domu

Krbová kamna pořídíte za pár tisíc korun a palivové dřevo sice také zdražilo, ale rozhodně ne tak dramaticky, jako zemní plyn. Navíc si můžete spoustu dřeva posbírat v lese zdarma, případně se dohodnout s majitelem lesa a zlikvidovat některé vývraty či polomy.

Vytápění dřevem je výhodné i pro majitele mobilheimů v Praze. A samozřejmě nejen v Praze. Mobilní, celoročně obyvatelné domy, lze vytápět dřevem naprosto bez problémů, a tím pádem ušetřit obrovskou sumu peněz v porovnání s lidmi, kteří jsou stále připojení k centrálnímu odběru tepla z teplárny (zvláště s vytápěním na plyn), anebo mají doma plynový kotel. Topení dřevem v mobilním domě má pouze tři nevýhody:

křeslo na zahradě

Za prvé – dřevo si musíte objednávat s velkým předstihem, protože je o ně obrovský zájem díky tomu, že nejste sami, kdo zjistil, že topit dřevem je nejlevnější způsob. Dřevo může být vyprodané a vyplatí se předzásobit se na alespoň dvě topné sezóny.

Za druhé – musíte mít sklad dřeva, místnost nebo prostor krytý střechou. Dnes vám dřevo i nařežou a naštípou, a pokud jen nařežou, vyplatí se pořídit kuželový štípací trn na elektrickou vrtačku, kterým naštípete všechny druhy polen.

Za třetí – topení dřevem je pracné, musíte dřevo přenášet, zatápět, udržovat oheň a také vynášet a likvidovat popel. Musíte zároveň dbát na bezpečnostní opatření z hlediska požární ochrany.

Rubriky
Zahrada a dům

Úsměv z realizace bydlení

Každý život začíná zázrakem zrození, pak přichází léta předškolní a s léty školními již začínají první starosti, a jak život běží, přibývají starosti a povinnosti a nastane čas na první lásky a založení rodiny. Poté místo krásného si užívání rodiny přicházejí starosti s bydlením a s rozrůstající se rodinou přicházejí i zvětšující se nároky na plochu a interiér bydlení. Je mnoho způsobů, jak člověk dnes získá bydlení, prakticky všechny jsou finančně náročné, pokud člověk nepatří do mizivého procenta rentiérů, anebo děti rodičů, které měly to štěstí, a rodiče jim v této složité situaci vypomohli.

interiér

Naprostá většina musí řešit tuto problematiku sama, a když už primárně vyřeší tuto záležitost, namísto zaslouženého oddechu přichází další náročná fáze a to zařízení nového bydlení. Zde musí nový bydlící zvolit z možností, že si bydlení navrhne a zařídí sám, se všemi možnými průvodními jevy a problémy, anebo se svěřit do péče profesionálů, jako je Interiérový designér Praha https://evalofa.com/, kteří dokážou celou problematiku řešit nejen návrhem, ale i vizualizací a samotnou realizací a hlavně navrhnout řešení s ohledem na všechny souvislostí znalosti cen a trhu. Pokud si vyberete naši společnost, můžeme si nastínit, jak takový proces probíhá, ale samozřejmostí je individuální přístup a hledání optimálního řešení, pro zákazníka toho nejpřijatelnějšího.

byt

Dojde k první schůzce, nejlépe na místě realizace, zde dojde k prvotnímu zaměření a zhlédnutí dispozic prostoru. Poté dojde ke zpracování dat a další schůzce, popřípadě online formou a my předestřeme prvotní návrh bytového designu, po odsouhlasení zákazníkem, vytvoříme 3D vizualizaci, navrhneme materiály, barvy a zpracujeme ceník. Jsme schopni i dohlédnout na celou realizaci díky dlouhodobé spolupráci, jsme schopni doporučit provádějící firmy, které nám vycházejí vstříc, nejen kvalitou realizace, ale i cenou, ve které zohledňují naši dlouhodobou spolupráci. Ukázky našich realizací najdete na našich webových stránkách.

Budeme se těšit na naše společné realizace, které ve vás i vašich blízkých vyloudí spokojený úsměv.

Rubriky
Zahrada a dům

Nejde o ideální bydlení, ale o to nejdostupnější

Každý má nějaký plán ohledně bydlení, který se ne vždy povede realizovat. Ovšem v posledních letech je takovýchto zničených plánů v našich zeměpisných šířkách opravdu hodně. Ceny nemovitostí totiž za posledních pár let pěkně nabobtnaly a nezdá se, že by se to mělo v dohledné době zvrátit. Obytných nemovitostí je u nás jako šafránu, což samozřejmě vede k jejich neustálému zdražování. To není dobrá zpráva hlavně pro méně majetné Čechy, kteří si tak dnes mohou nechat na vlastní bydlení chuť.

Hlemýžď

Tedy mohli by, kdyby neexistovaly různé alternativy. Těch sice věru moc není, nicméně pár jich existuje. Ne všechny jsou však natolik kvalitní, aby jejich zmínění stálo za řeč. Tou asi nejlepší možností jsou v současné době mobilní domy nejnovější generace. Mimo velice zajímavé ceny se mohou chlubit i dalšími pozitivními vlastnostmi.

Jurty

Vybaveny jsou dobře

Už na první pohled je jasné, že nejde o žádné obrovské vily na kolečkách, ale o prostorově spíše střídmější bydlení. Ono se není ani čemu divit, jelikož tento druh obydlí se musí stůj, co stůj vlézt na silnici, a přitom nezabírat zbytečně moc místa. Ani budoucí varianty tak nebudou o moc větší. Nemohou být. V případě menších rodin o třech členech to však zase tak moc nevadí. Mobilní domky jsou velmi prakticky zařízeny, takže to v nich opticky vypadá daleko větší, než ve skutečnosti je. Samotná výbava je se model od modelu samozřejmě liší, ale zájemci o ty nejlepší verze získají opravdu kvalitní vnitřní zařízení, a to včetně s nejdůležitějšími elektrospotřebiči.

Mohou fungovat i jinak

Mobilní domky je možné různé upravovat a zvětšovat. To je další z jejich typických a velmi dobře přijímaných znaků. Dříve vyrobené verze, které již nejsou tak úplně vhodné pro celoroční bydlení, se mohou používat různými způsoby. Velmi dobře se dají předělat do podoby víkendových či letních chatek. A jelikož moc nestojí, je o ně poměrně velký zájem.

Rubriky
Zahrada a dům

Jak si vypěstovat v zahradě vlastní brambory?

Všichni majitelé zahrad potvrdí, že pokud ochutnáte vlastnoručně vypěstované brambory, už nebudete chtít jiné. A protože je jaro na svém počátku, můžete to vyzkoušet už letos. A nebudete k tomu potřebovat ani mimořádně náročné komponenty. Protože vlastní brambory je možné pěstovat jak na záhonu, tak v posečené trávě, tak dokonce i ve vegetačním pytli. Tím nejdůležitějším prvním krokem je výběr kvalitní sadby. Brambory, které se nechávají před sázením naklíčit, by neměly svou délkou přesáhnout patnáct centimetrů. Protože jinak hrozí jejich odlomení. Čímž se opozdí jejich sklizeň. Anebo, v horším případě,  nevzejdou vůbec.

Pěstováni brambor v nádobách

Ať už si zvolíme jakýkoliv způsob pěstování druhý krok, kterým zajistíme dobrou úrodu, je volba dobrého hnojiva. Kterým vyživíme připravenou půdu. Velmi rané odrůdy je možné sklízet už za sto dní. Na ty pozdní si počkáte i čtyři měsíce. Ve vesnicích se sice vždycky říkalo, že čím větší brambory, tím hloupější sedlák, ale pravdou je, že pokud chcete sklidit co největší úrodu, saďte je do prohřáté půdy a důkladně je ohrnujte. A ony se vám odvděčí.

Pomocníci při sázení brambor

Pokud vsadíte na klasiku a rozhodnete se pěstovat brambory v záhonu, nezapomeňte při vytváření řádků je dobře prohnojit. Do půdy, obdělané do hloubky dvaceti centimetrů, lze přidat i kompostovaná zemina, do které budete naklíčené hlízy sázet. V půlmetrových vzdálenostech. A přihrňte zeminu, kterou jemně přitlačujte. Aby zůstal přísun vzduchu. Pěstování v posečené trávě je obdobné. Jenom do vrstvy posečené trávy, kterou budete i bramborám v průběhu přistýlat, rozhrnete vrstvu kompostu. Do kterého přímo brambory nasázejte. A čerstvě posečenou trávou je udržujte zahrnuté až do sklizně. Třetí způsob, který v posledních letech nabývá velké obliby, je pěstování brambor ve vegetačním pytli či speciální nádobě. Nejdříve připravíme zeminu, promíchanou s kravským hnojem. Ve kterých bramborám nebude nic chybět. Jediné, co je jim potřeba dopřát, je častá zálivka. Která vyžaduje vyřešené odtokové díry na dne nádoby či pytle. Tento způsob pěstování je možný i na balkoně.

Rubriky
Zahrada a dům

Krásná zahrada nejeden

Máte zahradu a nevíte co s ní? My vám poradíme ještě dnes, protože krásnou zahradu chce mít přece každý z nás! Protože tím vynikne i váš dům. Milujete stejně jako my vůni krásných květin, které by vám vynikly nejen na zahradě, ale třeba také doma? Pokud se vám navíc líbí krásné záhony barevných tulipánů a spoustu dalších, které by vám záviděla i vaše sousedka, tak se ještě dnes vydejte nakoupit do zahradnictví ty své vysněné. Úplně nejlepší volba je pokud si někoho vezmete s sebou nebo si necháte poradit od někoho přímo v oboru. Na internetu je v dnešní době veliký výběr toho jak si svou zahradu uspořádat a připravit jak na jaro tak na podzim i zimu.

zahrada

Nebo máte snad představu o ovocných stromech díky kterým si budete moci v létě připravit tu lahodnou domácí marmeládu nebo snad džem? A co takový domácí pečený čaj, který zahřeje nejen na podzim vaše blízké nebo se také bude hodit jako dárek pro vaše kolegyně do práce? Ano možností je opravdu velké množství. Nebo jste snad ten typ, který svou zahradu chce využít na zeleninu? Protože takové domácí nakládané okurky se s těmi kupovanými nedají naprosto nijak srovnat. Nebo domácí zeleninové saláty, které budou chutnat nejen vám, ale také vašim dětem. Nebo snad je představa, ale naprosto odlišná od těch, které jsme vám tu popsali nyní?

srdce

Chcete mít krásné zahradní jezírko a krásně posekaný trávník, který vám bude závidět váš soused? Tak honem pro nějakou tu sekačku, protože kdo dřív přijde ten má lepší zahradu. Krásné posezení navíc uprostřed společně s letním grilováním ve vás zanechá určitě ty nejlepší a nejdelší vzpomínky jaké jste kdy měli. Krásný dům a k tomu překrásná zahrada je snem každého z nás. A pokud chcete mít navíc harmonickou zahradu kde budete moci relaxovat určitě si přečtěte návody podle kterých mají zahrady i známé osobnosti. Nebo se inspirujte od někoho z vašich kolegů či kolegyň. Rozhodnutí je jen a jen na vás, protože by budete ti kdo tam bude několik let bydlet a chodit přes zahradu.

Rubriky
Zahrada a dům

Aby se měl mazlíček dobře

Pokud přemýšlíte nad tím, že si pořídíte nějakého domácího mazlíčka, tak zajisté moc dobře víte, že něco takového nemusí být vůbec složité, jak by se mohlo na první pohled zdát, o tom nepochybujte. Ve skutečnosti si v dnešní době můžete vybírat z mnoha možností, které tu pro Vás jsou.
Jestli chcete pro sebe či pro svoje dítě nějakého nenáročného domácího mazlíčka a vybrali jste si křečka, tak zajisté také chcete, aby se u Vás toto zvířátko cítilo tak dobře a pohodlně, jak to jenom bude možné.

hlava křečka
Vytvořte ty správné podmínky
Jedná se o tvora, který žije převážně v noci, přes den většinou spí, a proto k tomu potřebuje dobré podmínky. Aby si mohlo zvířátko odpočinout přes den, potřebuje nějaký ten úkryt, do kterého se bude moct přede všemi schovat, o tom nepochybujte. Uvidíte, že se Vám na něco takového nevyplatí zapomínat.
Pokud tedy chcete pořídit svému mazlíčkovi nějaký ten úkryt, ve kterém by se cítil dobře, jsou tu pro Vás možnosti, které se Vám budou líbit.
Vybírejte kdykoliv
Domečky pro křečky jsou snadno dostupné, stojí pár korun a vybírat si můžete ze široké škály možností, o tom nepochybujte. Uvidíte, že se Vám něco takového bude nadmíru líbit, a že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat. Nabídka je totiž velice pestrá. I Vy tak snadno objevíte ten pravý úkryt pro svého domácího mazlíčka, tak proč toho nevyužít?
křeček v bedýnce
Nakupujte bez starostí
Můžete nakupovat v klidu přes internet a bez nějakých starostí, na to se můžete spolehnout. Díky tomu si přijdete na své, vyhnete se problémům a budete moct vybírat, kdy Vás to jenom napadne. Zboží bude do Vašich rukou doručeno tak rychle, jak to jenom bude možné, o tom nepochybujte. Neváhejte tedy a dopřejte si jenom to nejlepší, protože nabídka je pestrá. Váš domácí mazlíček Vám zaručeně poděkuje, protože se bude cítit doopravdy dobře.

Rubriky
Zahrada a dům

Dopřejte svému koupání všechnu péči, která mu náleží

Každý majitel koupacího zařízení si jistě dobře uvědomuje, jak důležitá je pro správný chod jeho koupacího zařízení chemie do bazénu a jak velmi záleží na její kvalitě a pravidelném používání. Péče o koupací zařízení a hlavně o vodu v něm obsaženou totiž nestojí jen na dostatečném množství chlorového přípravku, ale také na spoustě dalších přípravků pro úpravu vody.
Chemie do bazénu je vlastně takový souhrnný název pro všechny přípravky, které Vám pomáhají s úpravou vody ve Vašich koupacích zařízeních. Tyto přípravky mohou být buďto na bázi chloru nebo na bázi kyslíku. Chlorové přípravky máte na výběr jak ve formě kapalné, tak také v podobě tablet a to v několika různých provedeních.kid
Přípravky na bázi kyslíku jsou velmi příznivé pro všechny, kdo trpí přecitlivělostí na chlor či nějakými kožními onemocněními, protože je citlivější k pokožce plavců. Jsou také k dostání v kapalné formě, v podobě krystalů či tablet a musí být podávány do vody spolu s aktivátorem kyslíku, který zajistí zvýšení a zrychlení jejich účinnosti. Tak to by byla chemie do bazénu, která nám pomáhá zbavovat se mikrobů a bakterií.
Pak je zde chemie do bazénu, která pomáhá proti řasám, jejich vzniku či množení, pak přípravky pro šokovou terapii v případě, že zjistíte velký nedostatek chloru a potřebujete rychlou nápravu. Dále jsou velmi důležitou součástí Vašeho vybavení testery, díky kterým právě zjistíte, v jakých hodnotách se nachází obsah chloru ve Vašem koupacím zařízení a také hodnoty PH vody, které jsou důležité pro správné fungování chlorových přípravků, a které je nutné upravovat za pomocí k tomu určených přípravků.
A to stále ještě nejsme na konci výčtu chemie do bazénu, protože od této kategorie spadají ještě přípravky pro úpravu vířivek a spoustu dalších produktů, které naleznete všechny u nás v naší široké nabídce na jednom místě za velmi výhodných cenových podmínek.pool8