Rubriky
Zábava

Jak zabavit hosty na oslavě

Otázka, kterou si položil každý, kdo někdy konal nebo tvořil oslavu pro větší počet lidí. Každý jsme zároveň někdy byli na příšerné oslavě, kde byla šílená nuda, nebo naopak na oslavě, ze které jsme snad nikdy nechtěli odejít. Víme všichni, že oslav, ze kterých se člověku nechce, je mnohem méně než těch, ze kterých chceme vypadnout hned. Důvodem může být cokoliv, třeba to, že jsme na oslavě skoro sami a neznáme se skoro s žádným pozvaným hostem. Důvodem ale také mnohdy často bývá třeba neschopnost hostitele zajistit, aby se všichni hosté bavili, na čem svým způsobem závisí i první důvod, proč z večírku či oslavy chceme odejít dřív. To, že na večírku nikoho kromě hostitele neznáme, je chyba vlastně právě hostitele, jelikož nám nezajistil dobrou alternativu nebo možnost, jak poznat ostatní hosty a užít si tak večer.

zábava

Nikdo nechceme, aby z námi pořádaného večírku či oslavy hosté chtěli odcházet dříve, než je potřeba a než my sami chceme. Nebudeme si lhát, ale člověk do toho dá plno úsilí a peněz a takhle se mu to vrátí. Proto je třeba, abychom si hold uvědomili, že musíme myslet na to, aby se hosté na akci cítili co nejvíc uvolnění a aby je akce hlavně bavila. Což je hodně těžké, protože sto lidí, sto chutí. Zde jsou však rady, kterými by se každý hostitel měl řídit:

1. Hry

Zajistěte, aby bylo co hrát. Jednoduchá rada, ale hry nás doprovázejí celý život od dítěte a záliba v hraní her v každém zůstane až do smrti, proto vymyslete nějaké hry pro dospělé a zahrajte si třeba i s pár panáky či sklenkami vína. Her je na trhu spousta, nebo se dá něco vymyslet.

hudba

2. Hudba

Je důležité, abychom na hosty zapůsobili všemožnými smysli, takže i na sluch našich hostů. Vyberte skvělou hudbu, na kterou se dá pořádně pařit.

3. Seznámení

Postarejte se o dostatečné seznámení všech hostů. Je důležité, abyste na nikoho nezapomněli, proto využívejte takových interakcí, kde zapojíte všechny do jednoho a nikdo se nebude cítit jako páté kolo u vozu.

Rubriky
Zábava

Netušenou krásu vytváří zapadající slunce

Poznávací zájezd na kolech po pobřeží Severního moře je nejlépe absolvovat v květnu. Počasí se už koncem měsíce ustálí a po deštivých dnech vysvitne slunce. Koupat v moři se sice nedá, ale program je i bez toho bohatý na zážitky.

Přímořská městečka nabízejí mnohá starobylá zákoutí, která prozkoumáváte při každém zastavení.:
• Podaří se vám zažít atmosféru klasického trhu se sýry, na kterém hudebníci v krojích doprovázejí nosiče dlouhých nosítek, s lákavými bochánky sýrů místních farmářů.
• Na burze květin jste překvapeni množstvím druhů, které se dají v tomto severním koutě světa vypěstovat. Přistavené kamiony je ihned rozvážejí po celé Evropě.
• Navštívíte skanzen, který na pobřeží dokumentuje život rybářů v osmnáctém století i s jejich vybavením. Vůbec si nedovedete představit rybolov s tak primitivními nástroji.

Přestože máte pocit, že terén mezi dunami je jen mírně zvlněný, večer vás unavené nohy zanesou k příjemnému posezení v místních rybářských hospůdkách. A vy jste rádi, že už nemusíte šlapat.

 

Na mořskou hladinu

 
Asi v polovině zájezdu se rozhodnete přenocovat v lázeňském městečku, které má své bungalovy přímo u moře. Po celodenní  jízdě na kole si s ostatními účastníky dopřejte pořádnou koupel zakončenou masáží celého těla. Někteří si zajdou do sauny občerstvit unavené tělo.

Osvěženi vyjdete po písčité pláži na místo, ze kterého je nádherný výhled na mořskou hladinu. A tam to uvidíte. Tu krásu, kterou si stihnete natočit na videozáznam. Zlatá koule si sedne na horizontu na vodní hladinu a během deseti minut zmizí. Stačí svou září osvítit celý prostor nad mořem. Ještě dalších deset minut všichni se zatajeným dechem nechávají doznít tu nádhernou podívanou ve svém nitru.

Vypadá to jako zázrak, který se právě odehrál před vašima očima. A vy jste rádi, že se po příjezdu můžete podělit o tuto krásu se svými přáteli. Protože slovy se to popsat nedá