Rubriky
Ekonomika

Míváte málo peněz?

Peníze jsou něco, co nás provází po celý náš život. Někdy jich míváme víc a někdy míň, a někdy nám tyto stačí, zatímco jindy to s nimi také není žádná sláva. Ale vždycky je prostě potřebujeme, abychom je využívali k tomu, k čemu se takové peníze využívají. Tedy k utrácení a v nejlepším případě i ke spoření.

Ti nejšťastnější z nás mají dost peněz na to, aby jimi uspokojovali bez problémů všechny své potřeby a ještě si mohli aspoň nějaké odkládat pro případ, že by jim takto dobré životní podmínky nevydržely napořád. Ti méně šťastní dokážou aspoň tu více a tu méně dokonale žít aspoň takzvaně z ruky do úst, ze dne na den.

dvě mince

Ale co ti, jimž peníze nestačí ani na to nejzákladnější, bez čeho nežije žádný člověk jako člověk? Co mají dělat ti, kdo by potřebovali za něco utrácet, jenže tak nemohou činit, protože není co utrácet?

Pokud je na tom někdo právě takto špatně, nemůže si vyskakovat. A aby mohl aspoň snesitelně dobře žít, dá se mu doporučit, aby si tedy vzal půjčku a tím získal peníze, za které bude žít, než se dá zase dohromady, než se jeho podmínky zase zlepší.

Jenže někomu takovému často jen tak někde nepůjčí. Někdo takový nevzbuzuje tolik důvěry, aby mu jen tak někdo své peníze svěřil. A dotyčný aby pak zkoušel získat půjčku opakovaně, u různých poskytovatelů. Protože ono to přece nakonec někde musí vyjít. Není přece možné, aby byl někdo zcela bez šance!

balík zlotých

A ti, kdo mají aspoň nějakou nemovitost, obvykle dříve či později šanci dostanou. Říká se jí americká hypotéka bez dokládání příjmů a nabízí ji nebankovní společnost. U takové nebankovní hypotéky se totiž zaručuje vrácení půjčených peněz zástavou nemovitosti, a ne doložením hodně vysokých příjmů a čistými registry dlužníků.

A tak mají díky nebankovní společnosti šanci často i lidé, kteří by byli jinak v dost bezvýchodné situaci. Protože by jim možná nikde jinde peníze nepůjčili. A to dokonce za výhodných podmínek.

Rubriky
Ekonomika

U koho si lze půjčit?

Lidem je někdy potřeba finančně pomoci. I když by totiž měl být každý sám svého štěstí strůjcem, když tu máme ten kapitalismus, nelze toho nikdy stoprocentně dosáhnout, vždycky se najde někdo, kdo své finance někdy nezvládne. Vždycky se najde někdo, kdo si vydělá málo nebo třeba také vůbec nic, vždycky se mezi námi může najít i někdo, koho navzdory jeho slušným příjmům zaskočí výdaje přesahující jeho možnosti. A když má někdo podobné problémy, je logické, že nemůže svými finančními prostředky zaplatit všechno, co by se zaplatit mělo.

oběh eura

A co potom? Stát se ze zmíněných důvodů neplatičem? Jistě, i to by bylo možné, jenže by se určitě nejednalo o šťastné řešení. Protože ten, kdo neplatí, musí za to, co neuhradil, obvykle později platit i nejrůznější sankce, což ho může vyjít hodně draho, a někdo takový si ani nemůže nic koupit, protože mu to nikdo bez zaplacení nedá.

A tak je daleko lepší vzít si někde půjčku. Tou se zaplatí všechno, co je zaplatit třeba, jenom s tím nepříjemným faktem, že se tato později musí i s úroky zase splatit.

srovnaná eura

Jenže půjčku nedostane jen tak někdo. V bankách uspějí obvykle jenom ti, kteří mají dost vysoké příjmy, jež umožní bezproblémové splácení, tady mají naději na úspěch ti, kteří mají čistý štít, co se jejich registrů dlužníků týká. A co ti ostatní, ti, kteří nejsou v těchto ohledech dokonalí? Pro ty je tu aspoň americká hypotéka nebankovnihypoteky.net.

I když se i u takové hypotéky musí doložit, že bude mít člověk z čeho a jak splácet, není tu potřeba mít zase až tak závratné příjmy, a uspějí i lidé s poněkud pošramocenou pověstí. Stačí, když se zaručí za splácení zástavou své nemovitosti, a rázem se dočkají peněz, které potřebují ke zvládnutí momentálních těžkostí. A to docela rychle a za poměrně výhodných podmínek.

A proč by toho člověk v tísni nevyužil, že?

Rubriky
Ekonomika

Půjčení si je často složité

Kdekdo z lidí má přinejmenším někdy finanční problémy. Stává se to a nikoho tímto konstatováním neudivím, že? Stejně jako není nijak objevné konstatování, že když někdo nemá peněz dost, musí si je někde nevyhnutelně sehnat. A pokud už momentálně nezvládne zajistit si přísun peněz vlastních, určitě se může hodit aspoň nějaká půjčka. Která sice tomu, kdo ji dostane, nepatří napořád, ale aspoň dočasně mu pomůže to nějak zvládnout.

Díky půjčkám zvládají někteří lidé dočasnou neschopnost zaplatit za běžné životní výdaje, a díky půjčkám se někdy také podaří zaplatit drahé záležitosti, které by byly jinak jen stěží dosažitelné.

pět pesos

Jenže půjčka pomůže člověku jedině v případě, že ji tento dostane. A jestli nemáte zkušenosti, a tudíž se naivně domníváte, že půjčku získá kdokoliv, kdo si o ni řekne, pak vás hezky rychle vyvedu z omylu. Půjčky jsou totiž k dispozici jenom těm, kteří odpovídajícím způsobem prokážou, že jsou schopni takto získané finanční prostředky i vrátit.

Chce to tedy obvykle mít dost vysoké příjmy, registry dlužníků bez negativních záznamů a podobně. Což ale ti, kdo potřebují půjčit, nejednou nemohou nabídnout. Všichni přece víme, jak malé naše platy často jsou, a k nějakému tomu záznamu v registrech se také přijde velice snadno. Bohužel.

libry britské

A kde půjčí těm, kteří nejsou bonitními žadateli? Spíše než v bance se uspěje u nebankovní společnosti. Zde se totiž nabízí alespoň půjčka oproti nemovitosti ihned. Zkrátka a dobře tu dá žadatel o půjčku do zástavy svoji nemovitost, která se stává zárukou splácení, a tím je půjčka natolik zajištěna, že se někdo podobný nemusí bát, že by snad neuspěl.

Když je tu tato jistota, je pochopitelné, že se tu už nekladou nesmyslně další požadavky, jež by činily půjčku nedosažitelnou, a tak tu uspějí i lidé, jimž docela teče do bot. I ti tu dostanou peníze a mohou jimi zaplatit to, co je potřeba.

Rubriky
Ekonomika

Podnikatelský úvěr pro velké i malé firmy i pro soukromé podnikatele

Najít půjčku pro podnikatele může být snadné, jenomže když přijde na lámání chleba, tak v bance vás třeba odmítnou proto, že máte záznam, že jste moc malí nebo moc velcí nebo že nemůžete něčím ručit. Podmínky jsou u každého trochu jiné, ale možností, proč to nejde, je tisíce. Naštěstí existují i společnosti, které se vymlouvat nebudou a budou se snažit vám pomoci.

Ať už jste malý či velký podnikatel, malá nebo velká firma či nadnárodní korporace, vždy může přijít doba, kdy potřebujete půjčku.

Nejlepší z těchto možností se jeví hypotéka, protože u tohoto typu úvěru samozřejmě ručíte nemovitostí, což vám značně snižuje úrokovou sazbu. Stále je tento typ úvěru pro mnohé klienty lákavý a přijatelný i z hlediska všech ostatních podmínek.

notebook, lístečky

Banka vám nepomůže ani v případě, že máte dluhy. Dostali jste se až do takové finanční tísně? Nevíte, jestli podnikání vůbec přežije? Jestli ho udržíte v chodu nebo už jste dokonce v krachu a potřebujete peníze na vyplacení exekucí? I v takových případech může pomoci právě hypotéka bez registru https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/hypoteka-bez-registru.

Podnikání je krásné na začátku, když se všechno rozjíždí a když se nám daří. Naopak v případě, že se nedaří a ztrácíme pevnou půdu pod nohama, často ztrácíme i „zdravý“ úsudek. Ovšem nezoufejte, možná zrovna váš případ pomůže vyřešit tento typ úvěru.

kalkulačka, papíry

Nastavte si podmínky tak, abyste dokázali splácet. Pokud máte záznam, tak společnosti jsou schopné jej tolerovat. Pomohou vám vyplatit staré dluhy, provedou oddlužení a splátky si nastavíte tak, abyste byli schopni splácet. Doba splatnosti může být nastavená až na 30 let a s penězi navíc můžete udělat cokoliv, co uznáte za vhodné. Můžete s nimi zaplatit v podnikání naprosto cokoliv, stejně tak jako vyplatit dluhy, exekuce, ale i zaplatit faktury, nakoupit majetek, zkrátka a dobře cokoliv. Vždy dáváte nějakou nemovitost do zástavy, takže musíte nějakou vlastnit, abyste mohli úvěr získat.

Rubriky
Ekonomika

Bez peněz není život životem

Kdykoliv chce v dnešním světě někdo něco mít, musí si na to napřed vydělat. Musí nějak získat finanční prostředky, a teprve když tyto má, může za to žádané zaplatit a tím to získat. Platí to pro spotřebitele, kteří si obstarávají věci nějakým způsobem důležité pro jejich život, a platí to i pro soukromé podnikatele, kteří kromě toho potřebují peníze i na to, aby mohli financovat chod svého podniku.

Ovšem i na spotřebitele, i na podnikatele může někdy dolehnout finanční tíseň. Může se stát, že se tito nedostanou k tolika penězům, aby za ně mohli vést normální život, a proto musí své výdaje omezovat. A někdy by bylo potřeba omezit se natolik, že už se to prostě nedá zvládnout. Někdy není ani na to, bez čeho se nedá existovat.

dolary USA

A co v takovém případě? V takovém případě zpravidla pomůže půjčka.

Jistě si nemusíme nijak zvlášť popisovat, co to taková půjčka je a jak funguje. To víme všichni, mnozí dokonce i z vlastních zkušeností. Prostě se osloví dejme tomu nějaká banka, doloží se v ní čisté registry dlužníků, dost vysoké příjmy, dobře vypadající daňové přiznání a jiné náležitosti, jež slouží k posouzení schopnosti žadatele půjčené peníze v pořádku vrátit, a pak si člověk odnese potřebné finanční prostředky, jimiž zalátá svůj děravý rozpočet.

dolary v peněžence

Jenže nejednou se také nepodaří bonitu prokázat a pak si člověk z banky neodnese nic. Leda tak pocit beznaděje. Beznaděje, jež ale není na místě. Protože nepomůže-li banka, pomůže třeba aspoň hypotéka bez doložení příjmu Americká nebankovní hypotéka. Protože u té na zase až tak velkých příjmech žadatele nebo čistých registrech dlužníků nesejde, tady se dá tolerovat i nejeden problém, který by člověku v bance zlomil vaz. A to proto, že zde se ručí za peníze zástavou nemovitosti. A díky té tu půjčí klidně i tomu, kdo kromě oné nemovitosti pomalu nic nemá.

Rubriky
Ekonomika

Díky nám se budete moct těšit na nové bydlení

Přejete si mít to nejkrásnější možné bydlení, ale bojíte se, že neseženete dostatek finančních prostředků k tomu, abyste vše zařídili přesně tak jak chcete a abyste si mohli vytvořit to perfektní místo pro celkové bydlení.

Bojíte se, že nemáte dost vysoký plat na to, aby Vám nejrůznější instituce půjčili dostatek finančních prostředků. Také máte záznam v rejstříku spojený s dluhy, a proto jste veškeré snažení o vysněné bydlení už předem vzdali. Je Vám jasné, že Vám žádná banka přes Vaše záznamy a dokumenty nepůjčí požadované peníze k tomu, abyste si mohli postavit svůj vysněný dům a mohli tak sobě i celé své rodině dopřát to nejkrásnější možné bydlení.

house-2073420_1280

Už jste zahodili svůj největší sen o tom nejkrásnějším možném bydlení a přemýšlíte, co bude dál? Nemusíte svůj sen nutně zahazovat, ale můžete se mu postavit a pokusit ho vyřešit tím nejlépe možným způsobem. I přesto, že Vám známé instituce nepůjčí dostatek finančních prostředků, nemusíte nic zahazovat a můžete se těšit na světlejší zítřky, protože existují nejrůznější firmy, které Vám s Vaším snem velmi rády pomohou a díky kterým budete moct bydlet přesně tak, jak jste toužili a jak jste si s celou Vaší rodinou vždy představovali.

euro-96291_1280

Nabízíme prvotřídní služby, které si zamilujete a díky kterým budete mít opravdu dokonalé bydlení, po kterém takovou dobu toužíte. Naše hypotéka bez doložení příjmu je přesně tím pravým řešením, které rozhodně musíte využít a díky kterému budete moct pokračovat ve splněním Vašeho největšího snu. Můžete s Vaší rodinou začít plánovat, jak to bude u Vás doma vypadat, protože my Vám rozhodně se vším pomůžeme! Těšte se na světlejší zítřky a začněte si v hlavě realizovat své vysněné bydlení, brzy ho totiž budete realizovat i ve skutečnosti, a to za těch nejlepších podmínek, které nikde jinde, než u nás nenajdete.

Rubriky
Ekonomika

Je velký plat zárukou lepšího života?

Ekonomické hledisko
Pokud se na to podíváme v rámci naší ekonomiky, tak je určitě dobře, že máme větší platy. Pokud totiž máme dostatek peněz, tak také více utrácíme, což je dobrý hnací motor právě pro ekonomiku. Neutrácíme více jenom za potraviny, ale také za zábavu, případně za dovolenou. Nehledě na to, že se cítíme mnohem lépe a odvádíme i kvalitnější práci. Máme pocit, že jsme za svou práci dobře ohodnoceni.
mladý blogger.jpg

Jaký vliv mají velké platy na nás?
Určitě se může shodnout, že velký plat nás činí šťastnějším, máme mnohem lepší pocit. Důvod je například to, že nemusíme řešit pořád peníze, můžeme si koupit, co potřebujeme, a ne se bát půjček a nesplácení. Co se týká potravin, tak mám možnost si kupovat kvalitnější a zdravější potraviny, nemusíme sledovat každých 100 Kč, které utratíme, ale můžeme si opravdu dopřát. To stejné platí i při ostatních nákupech, například oblečení, to je stejné. Dopřejeme si i lepší oblečení a obuv. Nic nám nebrání si zařídit dovolenou, jakou chceme. Není problém se dostat do exotických zemí, kde si dopřejeme opravdový odpočinek. Člověk se cítí mnohem šťastnější a je to na něm i vidět. Starosti, které mají lidé kvůli penězům jsou opravdu dost vidět.
anglicky peníze.jpg

Co je pro vás velký plat?
Tuto otázku si každý musí zodpovědět sám. Někteří lidé uvádí, že je pro ně velkým platem částka od 50 000 Kč čistého více. Někdo, kdo má už teď větší plat si myslí, že je to částka od 100 000 Kč čistého výše. Většina lidí je rádo, že dosáhne na plat 20 000 Kč čistého a je pro ně velkým platem částka alespoň 30 000 Kč čistého.
šipka úspěchu.jpg
Peníze jsou pro nás opravdu důležitou součástí našeho života, bohužel to bez nich nejde. Snažte si najít práci, která vás bude bavit, ale zároveň si vyděláte dostatek peněz. Je lepší, pokud jste spokojeni s platem, který dostáváte nebo se tomu alespoň blížíte. Mít více peněz pouze díky půjčkám není dobrý nápad. Tím se můžete dostat do velice těžké životní situace, kdy nebudete schopni svoje závazky splácet.

Rubriky
Ekonomika

Hypotéku musí brát člověk s rozumem

Úvěr na bydlení má v ČR přes 1 milion lidí a přesto, že jejich platební spolehlivost roste, je dle ekonomů stále problém s tím, že si lidé půjčky berou mnohdy bez dřívějšího pořádného rozmyšlení. I to je jeden z důvodů, proč se stát rozhodl ukončit možnost stoprocentní hypotéky. V současné době je na trhu velmi dobrá situace. Úroky jsou velmi nízké, takže si hypotéku může dovolit i člověk, který by před pár lety na ní ani nepomyslel. Této skutečnosti nahrává i to, že ceny bytů jsou také příznivé, takže trh odpovídá na poptávku – staví se stále více nových bytů (hlavně v okolí velkých měst).
 

Problém dlouhodobých úvěrů

Od dubna roku 2017 nebude již možné získat stoprocentní hypotéku a taky se sníží procento těch, co dostanou hypotéku 80 či 85% hypotéku. Co si od toho banky slibují? Hlavně to, že se zmenší procento lidí, kteří nejsou po pár letech schopní nadále splácet a taky to, že většinu těchto osob omezené možnosti hypoték odradí, protože dnes není problém získat hypotéku téměř pro nikoho. Nicméně splácení hypotéky je mnohdy věc na celý zbytek produktivního věku a to je doba, za kterou nikdo nemůže tušit, co se stane. Proto existuje několik nepříjemných věcí, se kterými se splátce může setkat. Právě to je důvod, proč by se člověk před možností neschopnosti splácet měl nějak pojistit – ať už vlastními úsporami (finanční rezervu by měl mít s hypotékou každý) nebo pojištěním.

·         Změna výše úroků
Problém, kterého se bojí nejvíce bank, protože pokud si klient beru hypotéku na několik desetiletí, je to doba, kdy nikdo neví, jak se může jejich výše měnit. Patří mezi hlavní argumenty, proč by neměli být stoprocentní hypotéky. Omezit tento problém by měl od prosince i nový zákon, který reguluje výši úrokové míry.

·         Dočasná neschopnost splácet
 Dočasná neschopnost splácet může potkat téměř kohokoli, protože se jedná o běžný a častý problém. Do takové situace se člověk může dostat velmi snadno, ať už při ztrátě zaměstnání, dlouhodobému úrazu nebo klasické mateřské dovolené. Člověk by s tímto měl určitě počítat a mít rezervu na splátky několik měsíců dopředu, aby se tímto způsobem nedostal do problémů.

·         Trvalá neschopnost splácet
Obecně lidé neradi přemýšlí nad těmito nehezkými věcmi, ale v případě hypotéky by se měla udělat výjimka, protože trvalá invalidita, či dokonce úmrtí, může udělat v rodinném rozpočtu velkou díru. Jedná se o stav, který obvykle není možné zlepšit a vyžaduje velké množství finančních úspor.
 

Rubriky
Ekonomika

Co si za peníze nekoupíme

Hodně lidí si myslí, že mít peníze vyřeší všechny jejich problémy, že si pak mohou dovolit žít tak, jak by si přáli, že jejich rodiny budou šťastné. Ale je tomu tak? Jsou skutečně peníze to, co činí člověka bohatým?

Vzpomeňte si, kolikrát ve zprávách v televizi nebo na Internetu bylo oznámení jak ten a ten má štěstí, že vyhrál v loterii milión i více českých korun. Ovšem nedlouho poté se ukáže, že dotyčný si jich neužívá, že už je mnohdy utratil a ne rozumně, dokonce jsou i případy, že se “šťastlivec” dostane do finanční tísně, že neumí s penězi rozumně naložit.
 
To byl jen drobný příklad ze života 80 % lidí na naší planetě. Podívejme se ještě s jedním příkladem na světovou menšinu – celebrity a boháče, resp. celebrity, co mají peníze, ne ty, co trapně plní bulvární magazíny nevhodnými fotkami se snahou si vydobít trochu slávy v jejich světě.
 
Všimli jste si, že rozhodně neplatí, že čím víc peněz dotyčný vlastní (herec, politik, podnikatel), že by byl šťastnější. Kolik rozvodů, nekalých praktik ze shrzených expartnerů zažívají? A to mají peníze… Mohlo by se říci, že si za ně přece mohou koupit vztah s někým a užívat si peníze v luxusních destinací bez starostí, jestli jim výplata vydrží do příštího měsíce.
 
Naopak, je zajímavé, když se vydáte do chudších zemí světa (Afrika, některé země v Asii) zjistíte, že se tam lidé více usmívají, že se těší z každé maličkosti a každého nového dne. Jsou vděčni, když se dobře nají, mají pitnou vodu a můžou strávit svůj čas s nejbližšími.
 
Zřejmě bohatství není skryto v šustění bankovek a cinkotu mincí, ale to si musí rozhodnout každý z nás sám. Závěrem nám dovolte zmínit, co si za peníze rozhodně nekoupíte, i kdybyste sebe více chtěli:

1.zdraví– nádor penězi zatím neporazíte,

2.respekt a láska druhých – zde vítězí jen činy a něco, co ani nelze popsat,

3.štěstí – je jen o vašem vnitřním nastavení, nesouvisí s vnějším okolí ani penězi.

Rubriky
Ekonomika

Nebankovní sektor pomáhá


Pokud se člověk dostane do více než obtížné životní situace a hledá řešení, nejednou dospěje k poznání, že to bez nějaké té půjčky jednoduše nepůjde. A když dospěje k tomuto zjištění, začne se shánět po tom, kdo by mu takovou půjčku poskytl. Aby tato byla pokud možno finančně co nejvýhodnější, aby mu skutečně pomohla a neuvrhla ho do ještě větších problémů.
stoeurová bankovka

Ovšem vzápětí nejednou zjistí, že to nebude rozhodně až tak jednoduché. Protože institucí, které nějaké ty peníze půjčují, je sice v našich končinách dost a dost, jenže tomu, kdo má nízké příjmy, bídné daňové přiznání či záznam v registrech dlužníků, nikdo zrovna nenadbíhá. A daleko spíše mu zavírá pomyslné dveře před nosem.
A tak je dotyčný nejednou rád, když alespoň nějakou tu možnost najde. Tu, jež je právě pro něho a jemu podobné jako dělaná. V případě americké hypotéky jde totiž o nabídku, jež vyhovuje i těm, kdo mají hodně hluboko do kapsy.
zlaté mince

Jak i vás snadno přesvědčí americká hypotéka kalkulačka http://www.hypoteka-bez-registru.net/americka_hypoteka/, dá se tu všem na žadatele kladeným požadavkům lehce vyhovět. A to proto, že jsou tyto velice malé, že je v tomto ohledu nebankovní sektor velice flexibilní. A tudíž stačí zaručit se za půjčené peníze nemovitostí a rázem odpadá nejedna jiná povinnost, bez níž to jinde prostě nejde.
Tady stačí vyplnit jednoduchý formulář na internetu, nechat si na základě několika snímků posoudit onu nemovitost a předschválit půjčku, pak se dohodnout se zástupcem poskytovatele na podrobnostech, podepsat smlouvu a je to.
Člověk tak hravě získá až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti na rok až třicet let, navíc bez poplatků předem a s možností splatit vše předčasně i bez sankcí, a má ony peníze více než rychle na účtu.
Což – jak jistě sami uznáte – je dokonalé. A proto se o právě tyto hypotéky uchází kdekdo. Včetně těch, kdo by jinde neuspěli, ale tady se jim přesto vyhoví.