Upřednostněte přírodu namísto chemie!

Komu by se chtělo držet diety a sportovat, když si může vzít každé ráno prášek a „hubnout“? No asi nikomu, ale to není ten správný pohled na věc.
Každý z nás už asi viděl reklamy v televizi nebo na internetu na ty zázračné produkty, které Vám pomohou shodit nadbytečná kila. No, jedno si prozradíme hned – je to jen marketingový tah. Hubnutí bez námahy přitáhne více lidí než ztráta váhy změnou jídelníčku a sportováním. Avšak je nutné si uvědomit, že základem redukce je zdravá a plnohodnotná strava a sportování až na druhém místě.
zdravé potraviny
Pokud se nad otázkou produktů zamyslíte, tak Vám asi dojde, že jsou to jen a pouze chemicky upravované látky, které mají ovlivnit třeba Vaši chuť k jídlu. A přirozeně do Vašeho těla přece žádné takové látky nepatří, že ne? Tyto výrobky jsou většinou tvořeny na základě vysokého obsahu vlákniny, která vstřebává vodu, začne bobtnat a tím pádem snižuje chuť k jídlu. Dále se v nich vyskytuje velké množství kofeinu, který je součástí většiny spalovačů. Kofein krátkodobě snižuje chuť k jídlu a díky němu si tělo vytváří teplo a energii z trávení potravy – a toto má za následek hubnutí. Avšak i kofein má svou negativní stránku při nadměrném množství – nervozita, nespavost, vysoký krevní tlak, nevolnost apod…
snižování hmotnosti
 Někomu toto řešení může přijít jako ten nejlepší nápad, ale s tím rozhodně nesouhlasím. O mnoho lepší je na to jít racionální a přirozenou cestou – tedy zdravou stravou a alespoň jednoduchou pohybovou aktivitou. Jestliže jste začátečník a nevíte si rady, tak se nebojte a oslovte nějakého odborníka nebo trenéra – ti Vám moc rádi pomohou. Co jsme zapomněli zmínit, je to, že po vysazení pilulek, zábalů a všeho možného, co zaručuje „účinné hubnutí“, většinou naberete všechna kila zpět a tím pádem budete obětí „jojo efektu“. Pokud budete mít štěstí, tak naberete na původní hmotnost, ale ve většině případů přibere ještě víc. A toto se Vám u hubnutí v nízkém deficitu nestane.
Co bychom Vám dále nedoporučovali, jsou drastické diety, kdy jíte jogurt a banán za den. Tomuto se vyvarujte! Jinak Vaše redukce opět propadne jojo efektu. Pokud stravě a cvičení nerozumíte, nechte si radši poradit – učený z nebe nepadl.

Doporučené články