Není to jen hračka, ale i cvičební nástroj

Pohyb je nejen pro lidské tělo důležitý. Pokud ho máte pravidelně, s největší pravděpodobností se vám vyhne naprostá většina chorob souvisejících s oběhovou soustavou, alespoň tedy do penzijního věku. A to je hlavní důvod, proč byste měli naučit hýbat se i své děti. Dnes to není příliš jednoduché, jelikož ty dávají přednost raději sedavé zábavě u počítače, případně si hrají s mobily. Existuje však způsob, jak je dostat ven a zároveň si je neznepřátelit. Kupte na zahradu trampolínu a uvidíte, že se je pak budete jen těžko dostávat domů.

pružiny

Zábavný pohyb

Sportování má být nejen zdraví prospěšné, ale také hlavně zábavné. Bez toho by se do sportování nechtělo ani vám, natož pak vašim potomkům. V případě, že si pořídíte na zahradu trampolínu, získáte nástroj, díky kterému bude moci shodit pár kilogramů celá rodina, a to velice zábavnou formou. Skákání je na trampolíně stejně tak únavné, jako na běžné zemi, ale je daleko zajímavější a také zábavnější. I proto se vy i vaše děti snažit vydržet poskakovat co nejdéle. Zprvu to bude poměrně obtížné, ale po pár týdnech uvidíte, že s nárůstem svalové hmoty a zlepšením kondice vydržíte takto cvičit i několik desítek minut v kuse, možná překonáte i nějaký rekord.

náhradní díly

Při skákání může občas dojít k úrazu, ale tato nepříjemnost se dá poměrně snadno eliminovat. Stačí si pořídit nezbytné bezpečnostní prvky, které vás při cvičení dokáží alespoň částečně ochránit. Mezí naprostý základy určitě patří ochranný obal na pružiny. Právě v tomto místě dochází k nejvíce zraněním. Jakmile nasadíte na pružiny kryt, špatný doskok by už pak neměl automaticky znamenat nějaký úraz. Dobré je také opatřit si ochrannou síť. Tyto a další trampolína náhradní díly si můžete pořídit buďto ve specializovaném obchodě, nebo na internetu. Dbejte ale na to, abyste pořídili náhradní díly přesně pro ten typ trampolíny, kterou vlastníte, jinak nemusí pasovat.

Doporučené články