Zelené oříšky – půl zdraví

Nenechte se mýlit nadpisem, jež by mohl svádět k domněnce, že se budeme věnovat oříškům obaleným ve wasabi. Ty jsou sice lahodnou záležitostí, ovšem dnes dáme přednost plodům řečíku pistáciového, jehož největší výskyt najdeme v Iránu, USA, Turecku, Číně a Sýrii. Ovšem ani u nás v Evropě nezůstávají nepoznaným stromem. Hlavními producenty v Evropě jsou Řecko, Španělsko nebo Itálie. Velice se jim daří především v teplých oblastech s dostatkem slunečních paprsků.Zvětšená pistácie
V regálech obchodů je můžete najít v nejrůznějších úpravách od pražených, mletých, nasekaných, solených nebo loupaných. Samozřejmě nejlepší variantou, kterou můžete zvolit jsou pistácie neloupané a zcela přírodní, jež si zachovaly všechny své blahodárné vlastnosti a složení? O čem je ale konkrétně řeč?
Začněme třeba tím, co je nejdůležitější informací pro většinu žen, což je fakt, že jsou jedněmi z nejdietnějších a nejméně kalorických oříšků vůbec. S formováním postavy také souvisí poměrně vysoký obsah bílkovin. Tyto nenápadné zelené plody také dokážou spolehlivě snižovat hladinu nezdravého cholesterolu, za což nám poděkuje naše srdce, výrazně snižují riziko vzniku rakoviny plic, působí preventivně při cukrovce a zásluhou bohatého obsahu železa a mědi jsou vhodné při anémii, pro červené krvinky. Jistě důležitou informací pro vás také bude, že jsou pokládány za přírodní afrodiziakum.Pistácie na stromě
Pozitivní změny nezaznamenáme ale jen na našem fyzickém zdraví ale také na psychickém stavu a našem vzhledu. S přehledem se s jejich přítomností vyrovnáte nadměrnému stresu a zásluhou podpory vzniku keratinu budete disponovat lepší kvalitou nejen vlasů, ale také nehtů, řas a obočí. Potvrzeny jsou i pozitivní účinky na naši pokožku, která by při pravidelné konzumaci měla získat ztracenou elasticitu, měla by zmizet nežádoucí suchost, což je také důvodem jejich užití v nejrůznějších přípravcích určených k masážím.
Pokud jste tedy opravdovými milovníky těchto oříšků, děláte jedině dobře. Pořídit si můžete klidně pistácie 1 kg nebo méně rozšířený pistáciový olej, jež vaším jídlům dodá lehký nádech ořechové chuti.

Doporučené články