Výroba sportovních potřeb vyžaduje kvalitní přepravní a skladovací boxy


Sport je pro někoho synonymem životního stylu a nedá na něj dopustit, pro jiného je to spíše utrpení a sport sleduje jen na stadionech nebo v televizi. Kdo chce sport provozovat v aktivní formě, alespoň rekreačně, neobejde se bez sportovních potřeb, nebo alespoň vhodného oblečení a obuvi. Výrobou sportovních potřeb se zabývá mnoho subjektů a v řadě případech se jedná o zhotovení a kompletaci drobných dílů, například chráničů, přileb, ochranných brýlí, raket a pálek, míčů, ploutví, bruslí a mnoha dalších produktů.

tenisové rakety a míč

Sportovní potřeby se zhotovují ze dřeva, plastu i kovu a jde o velmi rozmanitý výrobní program, který také vyžaduje i určité logistické postupy. Výrobky a jejich části se musí někde a v něčem skladovat a přepravovat k dalšímu výrobnímu cyklu nebo po zabalení do vhodných obalů přímo na trh.

hokejová výstroj

Dříve se pro skladování výrobního sortimentu využívaly převážně dřevěné nebo kovové bedny a boxy, ovšem tento postup zaznamenal také jisté nevýhody. Kovové přepravky jsou poměrně drahé, pokud jde o nerezovou ocel a slitiny hliníku, hliník je také toxický a pro životní prostředí velmi nebezpečný, a ocelové bedny z běžné konstrukční oceli zas korodují. Dřevo také není zrovna ideální, protože je těžké, má omezenou životnost, špatně se udržuje v čistotě a rádo se láme. Manipulace s dřevěnými bednami je náročná i pro obsluhující personál kvůli nebezpečí zadírání třísek.

V současné době proto hraje v logistice prim plast. Kupříkladu KLT boxy, pro tyto účely naprosto ideální. Jedná se o bedny zhotovené z polypropylenu, což je odolný, pevný a zdravotně nezávadný materiál, který se jednoduše udržuje čistý. KLT boxy se snadno stohují na sebe do velkých výšek, čímž se efektivně vyplňuje skladový prostor a šetří provozní i výrobní náklady. Boxy lze nakládat bez problémů na přepravní palety, které také mohou být zhotovené z plastu, a nahrazují tak klasické palety ze dřeva.

Doporučené články