Stěhování je se správnou organizací hračka. Nevěříte?

Pro mnohé je léto doba dovolené, jiní si právě pro toto období vybrali jinou, ne až tolik příjemnou záležitost v podobě stěhování. My vám přinášíme zajímavé rady, jak celou tuto nepříjemnou záležitost zvládnout s co možná největším klidem a ba naopak využít tuto situace ve svůj prospěch. Nevěříte? Tak jen čtěte dále!

rodina při balení

Samozřejmě můžete najmout stěhovací firmu, která téměř veškerou práci odvede za vás. Jenže stěhovací služby nepatří zrovna k těm nejlevnějším a ne každý má k dispozici několik tisíc korun na víc, které může pro tyto účely využít. Navíc už samotné poplatky spojené se změnou bydliště nejsou zrovna malé. Zkrátka kompletní servis něco stojí. Pokud jste jen trochu zruční, jistě zvládnete alespoň některé věci přestěhovat na vlastní pěst. Půjčovna dodávek Praha je skvělou možností, když zrovna vy ani nikdo v blízkém okolí nemá po ruce větší auto nebo dodávku, ve kterém by se dala většina věcí převézt.

krabice na stěhování

Pokud plánujete přestěhovat pár krabic, jistě si vystačíte s osobním automobilem. Jenže co když se stěhuje celá rodina, včetně osobních věcí a vybavení domácnosti? To už taková legrace není! V takovém případě, se přípravám nejspíše nevyhnete. Sehnat krabice, obalový materiál, staré noviny nebo lepenku…to je jen malý výčet věcí, které budete potřebovat. Nezapomínejte, že krabice mají určitou nosnost, vždy se tedy ujistěte, že se při stěhování nestane neočekávaná nehoda. Sice je fajn mít co nejméně věcí ke stěhování, zároveň je ale potřeba dodat, že nejsme žádní superhrdinové a těžké krabice se nám budou jen těžko nosit.

Vše je přestěhováno, co teď?

Samotný akt stěhování nekončí dovezením nábytku a krabic na místo nového bydliště, ta největší legrace teprve začne. Připravte se na skutečnost, že mezi krabicemi budete žít několik nadcházejících dnů, ba dokonce týdnů, než vše uspořádáte podle představ.

Doporučené články