Netušenou krásu vytváří zapadající slunce

Poznávací zájezd na kolech po pobřeží Severního moře je nejlépe absolvovat v květnu. Počasí se už koncem měsíce ustálí a po deštivých dnech vysvitne slunce. Koupat v moři se sice nedá, ale program je i bez toho bohatý na zážitky.

Přímořská městečka nabízejí mnohá starobylá zákoutí, která prozkoumáváte při každém zastavení.:
• Podaří se vám zažít atmosféru klasického trhu se sýry, na kterém hudebníci v krojích doprovázejí nosiče dlouhých nosítek, s lákavými bochánky sýrů místních farmářů.
• Na burze květin jste překvapeni množstvím druhů, které se dají v tomto severním koutě světa vypěstovat. Přistavené kamiony je ihned rozvážejí po celé Evropě.
• Navštívíte skanzen, který na pobřeží dokumentuje život rybářů v osmnáctém století i s jejich vybavením. Vůbec si nedovedete představit rybolov s tak primitivními nástroji.

Přestože máte pocit, že terén mezi dunami je jen mírně zvlněný, večer vás unavené nohy zanesou k příjemnému posezení v místních rybářských hospůdkách. A vy jste rádi, že už nemusíte šlapat.

 

Na mořskou hladinu

 
Asi v polovině zájezdu se rozhodnete přenocovat v lázeňském městečku, které má své bungalovy přímo u moře. Po celodenní  jízdě na kole si s ostatními účastníky dopřejte pořádnou koupel zakončenou masáží celého těla. Někteří si zajdou do sauny občerstvit unavené tělo.

Osvěženi vyjdete po písčité pláži na místo, ze kterého je nádherný výhled na mořskou hladinu. A tam to uvidíte. Tu krásu, kterou si stihnete natočit na videozáznam. Zlatá koule si sedne na horizontu na vodní hladinu a během deseti minut zmizí. Stačí svou září osvítit celý prostor nad mořem. Ještě dalších deset minut všichni se zatajeným dechem nechávají doznít tu nádhernou podívanou ve svém nitru.

Vypadá to jako zázrak, který se právě odehrál před vašima očima. A vy jste rádi, že se po příjezdu můžete podělit o tuto krásu se svými přáteli. Protože slovy se to popsat nedá

Doporučené články