Dovolená v zahraničí


Období dovolených přichází vždy v období léta, kdy je hezky a lidé jezdí buď na dovolenou po Česku, nebo jezdí někam do zahraničí, a to buď letí letadlem, nebo tam jezdí autem či autobusem. Obecně záleží na tom, kam se vydají, kam na dovolenou jedou. Když chtějí do zahraničí, bývá velmi častá možnost cesta autobusem, který je rozveze po hotelech. Autobusy bývají zařízeny skrze nějakou cestovní kancelář, která vám zajistí dopravu přímo před váš hotel, a dokonce i pobyt v tom hotelu. Cílová destinace bývá většinou Chorvatsko, to lidem zůstalo hlavně z dob komunistického režimu u nás, protože to byla snad jedna z mála cizích zemí, kde se mohlo jet na prázdniny a nemuseli jste být přímo člen strany. Museli jste mít samozřejmě povolení a nesměli jste nic převážet, ale mohli jste se tam vydat jako do jedné z mála zemí v cizině.

pláž

To lidem také zůstalo a velmi často právě tam jezdí lidé na dovolenou. A zůstala jim také doprava, lidé tam jezdili dříve autem, žádné letadlo nepřipadalo v úvahu. Dnes už je to trochu lepší, ale ještě se dost často na dovolenou jezdí několik hodin autem, protože je to levnější a pro lidi, kteří se bojí výšek je to lepší než letadlo. Lidé jezdí do hotelu, ovšem někteří se dívají na nemovitosti na prodej v Chorvatsku a nějakou si koupí. To je pro ně takový záchytný bod, nemusí platit pronájem, mají se kam vracet, jsou ve svém, nemusí být závislí na hotel a je to pro ně celkově lepší.

dovolená

To lidé samozřejmě dělají i v jiných zemích, ale zde je to takové nejvíce časté. Pro lidi je fajn si také pronajmout vlastní apartmá, když si nemohou dovolit si ho koupit, protože to je pro lidi možnost, jak se ztotožnit s životem v cizí zemi. Lidé si navíc chtějí i sami vařit a poznat tak trochu blíže život tam. Někdy je ale prostě lepší si zabookovat pobyt skrze cestovní kancelář, protože se o nic člověk nemusí starat a je to pro něj zkrátka mnohem lepší jen tak ležet u bazénu či u moře a vědět, že nemusíte nic vařit, že se do hotelu vrátíte a najíte se tam bezstarostně a hlavně máte už všechno zaplaceno.

Doporučené články