Kde se nachází rekreační oblast Horní Zemplín

Ubytování Horní Zemplín Travelguide patří k nejzajímavějším a nejkrásnějším oblastem na Slovensku. Je to dáno i tím, že se jedná o poměrně řídce osídlenou krajinu, která není zároveň zasažena průmyslovou výrobou. Chcete-li zažít skutečný božský klid a pohodu, vypravte se právě sem. Nebudete tu potkávat na turistických stezkách stovky lidí, jako je tomu např. ve Vysokých Tatrách, a užijete si tu soukromí v takřka panenské přírodě. Pokud toužíte po nevšedních zážitcích, tak toto je to pravé místo.

Zemplínska šírava

Vihorlatské vrchy a Morské oko – již za socialismu pořádala cestovní kancelář Čedok hvězdicové zájezdy z Prahy na Slovensko, jejichž součástí byl i pobyt se zajištěným ubytováním v Horním Zemplínu. Lidé si tu mohli prohlédnout překrásné přírodní úkazy a jedním z nich je i Morské oko. Jedná se ovšem o sladkovodní jezero, co do plochy nejrozsáhlejší v pohoří Vihorlat. Morské oko zaujímá plochu necelých 14 hektarů. Jedná se však o chráněné území, kde je zakázáno koupání.

východní Slovensko

Bukovské vrchy a Národní park Poloniny – Poloniny jsou zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, a to zejména díky zvláštnímu a unikátnímu přírodnímu bohatství bukových a bukovo-jedlových lesů. Vyskytují se zde i velmi vzácné druhy živočichů a rostlin, které jiné nespatříte.

Kromě přírodních krás tu můžete obdivovat i tamní typickou architekturu dřevěných staveb a součástí Polonin je také přehrada Starina, přístupná k přehradní hrázi.

Až se nabažíte přírodních krás, můžete odtud vycestovat například do Dolního Zemplína, jehož ráz je naprosto odlišný od hornaté zalesněné oblasti. V Dolním Zemplínu by vás mohla oslovit přehrada Zemplínska šírava, která patří k vyhlášeným rekreačním lokalitám východního Slovenska. Výhodou této přehrady je, že je mělká, a že je v ní v letním období teplá voda kolem 25 stupňů Celsia. Zemplínska šírava se však potýkala kontaminací polychlorovaných bifenylů a tak je rozumné nejprve zjistit, jaká je aktuální situace. Jistou výhodou je možnost využít termální park s umělými bazény v obci Kaluža, kde je k dispozici celá řada atrakcí.

Doporučené články