Drobné, ale zdobné

Za minulého režimu se vybavení do domácnosti vybíralo hlavně dle praktičnosti. Ono se není ani čemu divit, jelikož výběr byl tak řídký, že to vlastně ani jinak nešlo. Hodně domovů tak vypadala jako přes kopírák. Dnes jsme již v tomto směru o pořádný kus dále, naštěstí. Dnes si můžete zařídit domácnost, jak jen budete chtít. Od nábytku, přes podlahy až po takové drobnosti jako jsou zásuvky a vypínače. Ani ty se už neprodávají pouze v základní bílé verzi a v jenom tvaru, ale zvolit si můžete z daleko pestřejší palety těchto elektroinstalačních prvků.
prodlužovací kabel

Sladění

Při zařizování nového bytu nebo domu na takové drobnosti jako jsou zásuvky nebo vypínače příliš nehledí. Hlavně, že fungují. Důležitější je vymalovat, položit případně vyměnit parkety za plovoucí podlahu a samozřejmě strategicky rozmístit nábytek a další vybavení. Ovšem, chcete-li mít perfektně sladěnou domácnost, a to jak po stránce designu, tak i co se týče barev, určitě byste neměli zapomínat i na takovou na první pohled drobnost, jako jsou elektroinstalační prvky. I když jsou malé, poměrně dost vyčnívají, takže si jich každý hned všimne. Díky tomu mohou tak výrazným způsobem promluvit do celkové stylizace pokoje, respektive celé domácnosti.
kabely ze zdi
Do každého pokoje
Elektroinstalační prvky v podobě zásuvek, vypínačů, ale například i prodlužovacích kabelů má doma, respektive v kanceláři či na jiném pracovišti asi každý. Bez nich bychom si nerozsvítili ani nezapojili žádný elektrospotřebič do sítě. V první řadě by se tedy mělo jednat o plně funkční prvky, na které se lze spolehnout. To však neznamená, že by zároveň nemohlo jít i o esteticky zajímavé doplňky, které při vhodném výběru dokáži oživit každou místnost. Už nežijeme v jeskyních ani za tuhého socialismu, takže bychom neměli myslet pouze prakticky, ale také se trochu odvázat .

Doporučené články