Míváte málo peněz?

Peníze jsou něco, co nás provází po celý náš život. Někdy jich míváme víc a někdy míň, a někdy nám tyto stačí, zatímco jindy to s nimi také není žádná sláva. Ale vždycky je prostě potřebujeme, abychom je využívali k tomu, k čemu se takové peníze využívají. Tedy k utrácení a v nejlepším případě i ke spoření.

Ti nejšťastnější z nás mají dost peněz na to, aby jimi uspokojovali bez problémů všechny své potřeby a ještě si mohli aspoň nějaké odkládat pro případ, že by jim takto dobré životní podmínky nevydržely napořád. Ti méně šťastní dokážou aspoň tu více a tu méně dokonale žít aspoň takzvaně z ruky do úst, ze dne na den.

dvě mince

Ale co ti, jimž peníze nestačí ani na to nejzákladnější, bez čeho nežije žádný člověk jako člověk? Co mají dělat ti, kdo by potřebovali za něco utrácet, jenže tak nemohou činit, protože není co utrácet?

Pokud je na tom někdo právě takto špatně, nemůže si vyskakovat. A aby mohl aspoň snesitelně dobře žít, dá se mu doporučit, aby si tedy vzal půjčku a tím získal peníze, za které bude žít, než se dá zase dohromady, než se jeho podmínky zase zlepší.

Jenže někomu takovému často jen tak někde nepůjčí. Někdo takový nevzbuzuje tolik důvěry, aby mu jen tak někdo své peníze svěřil. A dotyčný aby pak zkoušel získat půjčku opakovaně, u různých poskytovatelů. Protože ono to přece nakonec někde musí vyjít. Není přece možné, aby byl někdo zcela bez šance!

balík zlotých

A ti, kdo mají aspoň nějakou nemovitost, obvykle dříve či později šanci dostanou. Říká se jí americká hypotéka bez dokládání příjmů a nabízí ji nebankovní společnost. U takové nebankovní hypotéky se totiž zaručuje vrácení půjčených peněz zástavou nemovitosti, a ne doložením hodně vysokých příjmů a čistými registry dlužníků.

A tak mají díky nebankovní společnosti šanci často i lidé, kteří by byli jinak v dost bezvýchodné situaci. Protože by jim možná nikde jinde peníze nepůjčili. A to dokonce za výhodných podmínek.

Doporučené články