Každé zboží si najde svou paletu


Výhody přepravních palet jsou určitě už dostatečně známé. Výhody jejich využití našly nejen přepravní společnosti, ale také například pracovníci v různých skladech zboží. Nejčastěji používané jsou europalety, které jsou svými rozměry uzpůsobeny tak, aby se pohodlně, a přitom úsporně vešly do nákladních automobilů, nákladních vlaků a různých přepravních kontejnerů. Europalety cestují opravdu po celém světě.

přepravní palety

o Až budete někde na dovolené pozorovat, jak vykládají zboží v některém přístavu, podívejte se na označení europalet.
o Třeba pocházejí právě z České republiky.
Kromě těchto klasických pomocníků při dopravě zboží, které mají dané přesné rozměry, se vyrábějí a používají i takzvané atypické palety. Jak už je z názvu patrné, jejich rozměry budou přizpůsobené konkrétnímu zboží pro konkrétního přepravce.

Gitterbox ochrání zboží i před nenechavci

Výrobci, kteří se zabývají výrobky pro snadnější manipulaci a přepravu zboží, mají ale daleko širší pole působnosti. Kromě europalet a atypických palet vycházejí z jejich dílen také například paletové ohrádky. Ty jsou určené k upevnění přepravovaného zboží.

– Cestuje v nich především zboží, pro které je klasická paleta nepoužitelná.
– Například přeprava nepevných materiálů.

Dalším typem, který je méně známý, je takzvaný GITTERBOX. Jedná se o kovový přepravní box, který spíše připomíná klec. Rám je ze silného ocelového plechu a bočnice jsou vyplněné pletivem. Pokud bychom se zaměřili na půdorys, zjistili bychom, že jeho rozměr odpovídá půdorysu klasické dřevěné palety. I tyto přepravní pomůcky se dají pohodlně stohovat na sebe.
§ Kromě toho, díky svému dobrému konstrukčnímu řešení, je tu zboží chráněno i před odcizením.

různé palety

Firmy, které vyrábějí přepravní palety, se většinou zabývají i jejich opravami. Buď je od vás odkoupí a prodají nové nebo vám opraví ty stávající.

Doporučené články