Mobilheim lze vytápět dřevem

https://www.hubostrava.cz/prostory/ >

Ceny energií letí raketově nahoru, stačí se podívat na grafy, jak se obchoduje s elektřinou a zemním plynem. Obě komodity spolu úzce souvisí, a jakmile veřejnost pojala podezření, že by mohlo dojít k omezení dodávek zemního plynu z Ruska, ovlivnilo to cenu jak elektřiny, tak i plynu na burzách. Bohužel to odnáší koncový spotřebitel, i když nemá s burzou ani s válkou na Ukrajině, ani s dodávkou plynu nic společného, a je pouhým maloodběratelem. Nejhorší situace je u domácností, kde se topí zemním plynem v plynových kotlích, v mnoha případech tito lidé také přechází na jiný způsob vytápění, například na krbová kamna.

interiér mobilního domu

Krbová kamna pořídíte za pár tisíc korun a palivové dřevo sice také zdražilo, ale rozhodně ne tak dramaticky, jako zemní plyn. Navíc si můžete spoustu dřeva posbírat v lese zdarma, případně se dohodnout s majitelem lesa a zlikvidovat některé vývraty či polomy.

Vytápění dřevem je výhodné i pro majitele mobilheimů v Praze. A samozřejmě nejen v Praze. Mobilní, celoročně obyvatelné domy, lze vytápět dřevem naprosto bez problémů, a tím pádem ušetřit obrovskou sumu peněz v porovnání s lidmi, kteří jsou stále připojení k centrálnímu odběru tepla z teplárny (zvláště s vytápěním na plyn), anebo mají doma plynový kotel. Topení dřevem v mobilním domě má pouze tři nevýhody:

křeslo na zahradě

Za prvé – dřevo si musíte objednávat s velkým předstihem, protože je o ně obrovský zájem díky tomu, že nejste sami, kdo zjistil, že topit dřevem je nejlevnější způsob. Dřevo může být vyprodané a vyplatí se předzásobit se na alespoň dvě topné sezóny.

Za druhé – musíte mít sklad dřeva, místnost nebo prostor krytý střechou. Dnes vám dřevo i nařežou a naštípou, a pokud jen nařežou, vyplatí se pořídit kuželový štípací trn na elektrickou vrtačku, kterým naštípete všechny druhy polen.

Za třetí – topení dřevem je pracné, musíte dřevo přenášet, zatápět, udržovat oheň a také vynášet a likvidovat popel. Musíte zároveň dbát na bezpečnostní opatření z hlediska požární ochrany.

Doporučené články