Tentokrát to vyjde aneb TOP 5 novoročních předsevzetí

Na světě snad není člověka, který by si alespoň jednou za život nenapsal nějaké novoroční předsevzetí. Ale také je důležité si připustit, že na konci roku si řekneme, že to opět nevyšlo a třeba příště. V našem článku si představíme 5 nejčastějších novoročních předsevzetí, které si obyvatele naší planety dávají.

Téměř každý si na nový rok zapíše, co by si přál

Zhubnu!

Tentokrát na to půjdu hned v lednu, představa vysněné postavy do léta nás v prvním týdnu nakopne a nažene nás do posiloven a fitness studii, která se tetelí blahem a hlásí nejvyšší tržby a permanentky. Ale bohužel většinou pravidelné cvičení a strava nám vydrží opravdu jen v lednu, a proto nás v posilovnách rádi nazývají „Ledňáčci“, tvorové, kteří cvičí pouze v lednu.

Přestanu kouřit!

Ano a začnu hned jak dokouřím poslední cigaretu, nebo jakmile dokouřím krabičku, přece nevyhodím tolik peněz. A takto to většinou začíná. Vydržíme nejdéle do 15. ledna. Většinou to skončí ve chvíli, kdy už nás chuť pomalu opouští a my s přesvědčením, že to šlo tak snadno začneme znovu, protože je přece tak jednoduché přestat. Ale naše závislost tím jen zesílí.

Ušetřím.

Peněženka zeje prázdnotou, zvlášť po Vánocích a Vás čeká utáhnutí opasku, aby vás to finančně nezruinovalo hned v prvním kvartálu. Ale bohužel, nic není tak lehké jaks e na první pohled zdá. Šetřit si do prasátka po 10ti koruně za týden se nevyplatí a vždy přijde chvíle, kdy si více užijeme útraty, než doma sedět na penězích a říkat si Jsem boháč!

Najdu si partnera.

A vlastně proč ne? Vždyť leden je ideální a osamocené osoby jsou na každém rohu. Ale realita je trochu jiná, víme moc dobře, že na sílu nikdy nic nefunguje. Láska jednoduše musí přijít a je skoro nepsaný zákon, že přijde ve chvíli, kdy to nejméně čekáme.

Není ideální hledání partnera, jako předsevzetí.

Začnu sportovat.

A malovat, zpívat, tvořit. Proč ne, ale jak dlouho to vydrží, týden, dva měsíc. Taková nová činnost vyžaduje vůli a disciplínu a navíc, když se do toho tlačíme, bude více než jasné, že to rychle skončí.

Přijdou vám tyto situace a předsevzetí povědomé? Věřte, že nejste jediný, kdo se v nich našel. Jen malé procento lidí svá předsevzetí dodrží. Nezapomeňte, že pokud chcete ve svém životě něco změnit, začněte hned, kdykoli. Ať je jaro, nebo podzim. Ale to nejdůležitější. Dějete to pro sebe pro radost. Navíc tyto zásadní kroky ve svém životě není ideální dávat jako novoroční předsevzetí, protože v případě neúspěchu vám to přinese více stresu, než v kterékoli jiném období a vy si nemusíte pak říkat: „Tak to zkusím příští rok.“

Doporučené články