Únik vody

Jestliže Vám doma uniká někde voda a následně proniká do nemovitostí, tak je to velký problém, který se musí co řešit, nejlépe za pomocí odborné detekce.

Únik vody

Stav rozvodů

Prvním problém úniku vody je, že se Vám i nevyužitá voda účtuje, což se může výrazně projevit na vyúčtování. Někdy může voda jen tak někde pokapávat, což není až zas tak velká finanční ztráta, ale je tu mnohem větší problém. Rozeznat se dá v panelovém domě, při kompletním vyúčtování, jenž je dobré kontrolovat pravidelně. Pokud voda uniká třeba ve splachovacím zařízení či kohoutkem, tak se jedná o malý problém, protože se dá snadno a za poměrně málo peněz opravit.

domovní instalace

Mnohem větší problém nastává, když voda uniká například přes prasklinu potrubí umístěné v zemi a jiných částech nemovitosti. I malá prasklina totiž za určitou dobu dokáže pěkně promáčet danou část nemovitosti. To se nikdy nesmí podcenit, protože takové vysušení a oprava je mnohdy náročný stavební proces, což vede k velké finanční investici. A proto když zjistíte, že je určitá část nemovitosti podmáčená, tak určitě co nejdříve začněte situaci řešit.

Detekce

Za standardní situace při zjištění vlhkého zdiva a zjištění, že jde o vodu unikající z potrubí se musí daná oblast, kde vede potrubí vybourat. Dále se pak zjistí místo problému, které se vymění a následně se musí vše dát kompletně zase spravit. Velkou nevýhodou je rozsah bourání, protože přesně nevíme místo praskliny či jiného poškození potrubí. Vyhledávání úniku vody je naprosto přesné, což významně snižuje celkové náklady na opravu.

francouzaký klíč

Klidně bude stačit vybourat jen malý čtvereček, přičemž u standardních metody by to byl třeba 60 cm pás. Tato společnost má špičkové vybavení, které vždy funguje za pomocí speciální metody, která je velmi přesná a dá se využít i v propracované sítí rozvodů. První způsob funguje za pomocí využívání směsi plynů, jenž jsou různě těžké, takže ukážou místo úniku vody. Druhou metodou je poslechová tyč, jenž zase pracuje na akustickém principu, kdy se dají větší poruchy slyšet.

Doporučené články