Sušené květiny versus čerstvé

Čerstvé květiny z dovozu

Žijeme v době, kdy si čerstvé květiny můžete koupit po celý rok, a to na mnoha místech. Najdete je v květinářství, u benzínových čerpadel nebo v supermarketech. Můžete si je dokonce ve větších městech nechat přivést až domů.
Je to ale vždy jako sázka do loterie. Květy, které vypadají jako čerstvé v okamžiku, kdy je zakoupíte, můžou být druhý den v tak žalostném stavu, že už moc parády nenadělají. Je to způsobeno hlavně tím, že se v zimním období moc květiny nekupují, takže je v prodejnách mají delší dobu v chladničkách a když si je dáte do pokoje, kde je běžná teplota, květiny začnou hynout. Často také prodejci nemají úplně dobré informace o tom, jak květiny skladovat, aby vydržely.

sušené palice máku

Nezřídka jsou tedy nákupy rizikové, a navíc jsou květiny v období zimy ještě ošetřované chemickými postřiky navíc a také jim hrozí, že někde cestou můžou být chvíli v hodně nízkých teplotách, a to jejich degradaci v pokojové teplotě ještě urychlí.

Sušené květiny

Krásné sušené květiny ozdobí každou domácnost. Výhodou sušených květin je, že jsou trvalé a v domovech v zimních měsících navodí nostalgickou vzpomínku na letní období. Rostliny si samozřejmě lze nasušit i doma, vhodné jsou slaměnky, růže, levandule, šalvěj, hortenzie, astry, luční trávy, chrpy, bodláky, klasy obilí, větvičky z trnitých keřů.
Další variantou je třeba sušená květina –Florservice. V obchodě si kromě kvalitně usušených květin z domácí produkce můžete zakoupit i různé exotickérostliny, které zpestří sortiment běžně používaných květin.
Sušené květiny lze i barvit, protože mnoho druhů květin, které jsou jako čerstvé zbarvené sytě, se po vysušení promění ve vybledlou rostlinku, která moc parády neudělá.

sušené květiny

Sušené aranžmá

Krásnou květinovou dekoraci si lehce zhotovíte s pomocí květinářské pěny, do které zapícháte jednotlivé stvoly rostlin. Při aranžování suchých rostlin lze použít různé proutěné košíky a ošatky, což vypadá moc pěkně a navodí to v prostoru teplou a příjemnou atmosféru.

Doporučené články