Domácí koupání

Nevím, zda jste někdy pátrali po tom, v čem se koupou lidé na veřejných plovárnách. Ano, já vím, visí tam cedule jako vrata, že je voda nezávadná a pod tím jsou každou hodinu výsledky jejího rozboru, který si dělají majitelé sami na koleně. Kupodivu, vždy je tento rozbor bez závad. Záhada no.

V každém případě soudný člověk ví, jak to v životě chodí a co se ve skutečnosti v té obrovské vodní mase děje. Ale to raději nebudeme rozebírat, protože je to fujtajbl. Proto máme svůj bazének. Menší sice, ale máme. Nebo větší a také jsme spokojeni. V každém případě, ať je velký, jak je velký, máme v něm vodu a dobře víme jakou. Ani nepotřebujeme chemické rozbory, protože víme, co jsme si do ní dali a co v ní tedy máme.

dívenka v bazénu

Věcí na úpravu své vody máme habaděj a další potřebné pro provoz také. Říká se tomu příslušenství k bazénu a je to opravdu potřeba. Hlavní věcí jsou právě prostředky k údržbě naprosto dokonale čisté vody. A to neznamená jen chemikálie, bez kterých to nejde, ale i síťku na hrubé nečistoty, vysavač, solární plachta a tak dále. To je vlastně taková povinná výbava každého bazénu. Hadrem jeho dno nezbavíte špíny, to umí právě jen onen podvodní vysavač. A je jedno zda je plně automatický nebo jen tak napůl.

hračka ve vaně

Síťku můžeme sice nahradit starou maminčinou punčochou, nebo něčím podobným, ale teleskopickou rukojeť asi sami doma na koleně neuděláme. Je samozřejmě spousta dalších věcí, například takových, bez kterých se bazén sice obejde, ale pokud je máme, je to lepší. Mezi ty patří například bazénový teploměr, který zamezuje hádkám o tom, jaká je voda, zda teplá či studená. Některé věci lze samozřejmě kupovat postupně, pomaličku, ale většinou již nejde o nějak vysoké položky, takže je možno je nakoupit naráz a je klid. Pokud nevíte, kde je všechny sehnat, tak klikněte na odkaz výše a máte to vše v jednom.

Doporučené články