Proč si pořídit/nepořídit psa?

Lidé si pořizují domácí mazlíčka z různých důvodů, nedostatek lásky. Cítí se samy anebo si tím nahrazují děti.  Na co bychom ale nesměli zapomenout je to, že tento domácí mazlíček je živý tvor a samozřejmě, že má jako každý druhý své potřeby.  Jaké potřeby má tento čtyřnohý domácí mazlíček? Tak jako i my lidé potřebujeme naplnit své fyziologické potřeby, tak i tito domácí mazlíčci potřebují jíst, pít a spát. Pro svého pejska byste také měli vybrat vhodný pelíšek, aby měl sladké sny. A to doslova. Psi totiž mívají také sny! Škubou sebou, vrčí, štěkají ze spánku. Existují také zdravotnické pelíšky, které jsou podestlané zdravotním molitanem.

retrívr

Co se týká jídla, tak byste neměli opomenout na to, že takový pejsek má také své chutě. to znamená, že pouze s granulemi si nevystačí. Měli byste mu kupovat i nějaké pamlsky, které byste měli používat většinou při hrách, kdy pejsek udělá něco, co jste po něm žádali. Tímto ho pochválíte a také namotivujete k dalšímu úspěchu. Minimálně byste si měli pejska všímat 30 minut denně. Měli byste mít tento čas vyhraněn pouze pro něj, nikoliv pro někoho dalšího nebo u toho provádět další jiné činnosti. Nenechávejte ho samotného doma déle než 9 hodin. Pes stejně jako člověk může trpět psychickými poruchami, tak ho prosím nenechávejte doma samotného moc dlouho.

vlk

Je to stejně jako my společenský tvor, který je tady vždy pro nás a bezmezně nás miluje. V různých zverimexech a také na internetu můžete zakoupit mnoho hraček, se kterými si váš pejsek může hrát. Neopomeňte prosím svůj zdravotní stav, kdy si budete pejska pořizovat. Není nic horšího, než když se na inzerátu objeví prodej pejska kvůli tomu, že jeho majitel má na něj alergii. Tento pes pak trpí tím, že musí do jiné rodiny. Ano, zvykne si, ale nikdy nezapomene na svého prvního páníčka, bude mu smutno. Uvědomte si, že pejsek stráví s vámi většinu část života, a proto vezměte na vědomí to, zda máte na něho čas, že opravdu s ním budete trávit nejvíce času, že ho nenecháte samotného bez Vás.

Doporučené články