Návštěva ZOO

Zvířata se těší všeobecné oblíbenosti u každého. Samozřejmě, že jsou mezi námi i takoví, kteří je nemusí a také takoví, kteří jim ubližují. Jenže to už nejsou normální lidé, ale chudáci nějakým způsobem postižení. Život jim do vínku nedal tu radost z pohledu na nádherného psa, nebo koně. Je to škoda, ale nedá se s tím nic dělat.

tygr

My, normální lidé se na zvířata díváme rádi i když na některá raději zpovzdálí z bezpečného místa. Například v ZOO je takových míst spousta a zvířat také. Zcela jistě budete lví rodinku raději pozorovat z ochozu tři krát zabezpečeného, než abyste byli s nimi ve výběhu. Takováto pozorování nelze doporučit. Většinou z toho bývají jen potíže a problémy. Pokud se to někomu podaří, končí v tom lepším případě v nemocnici, vtom horším v kremační peci. Pokud z něj tedy něco zbude.

Z bezpečných míst pozorujeme také zvěř, která již tak v oblibě není, jako hady, krokodýly a další životu nebezpečné potvory. Hadi mohou být nebezpeční jedem a další škrcením. To každý ví. Proto jsou terária v ZOO kryta speciálním plastem, nebo tvrzeným sklem, kteréžto had sice nemá tendenci rozbíjet, ale jsou na to předpisy a mimochodem dosti přísné.

terárium

Když pak koukáme na ptáky v klecích, neuvědomíme si, že zde nejsou proto, že by byli nebezpeční, ale proto, aby určený prostor neopouštěli a nelítali si tam, kde to vedení ZOO nemůže potřebovat. Mimochodem, někteří ptáci nebezpeční být za jistých okolností mohou. Ne, že by vás přímo zabili, ale ostré drápy a zobák dokáží být velmi nebezpečnou zbraní. Proto je některým třeba se vyhnout. Ve volné přírodě tedy.

Lvům a jiné havěti se u nás v lesích vyhýbat nemusíme, neb je jich u nás poskrovnu, dokonce by se dalo říci, že u nás nejsou. Jen občas lze v horách zahlédnout medvěda, ale ti se raději lidem vyhýbají.

Tak co, vydáte se třeba o víkendu do ZOO?

Doporučené články