Kouzelné odpoledne

Psal se rok 1997 a na pultech našich knihkupectví se objevila kniha, která v krátkém čase obletěla svět. Jmenovala se Harry Potter a Kámen mudrců a její autorka J.K. Rowlingová se stala nejčtenější autorkou dětské literatury. Do dnešního už vyšel sedmý díl a pro velkou popularitu byl Harry Potter v roce 2001 i úspěšně zfilmován. V roce 2002 Harry Potter a Tajemná komnata, v roce 2004 Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Harry Potter a Ohnivý pohár se objevil na filmovém plátně v roce 2005. Samostatný dvoudílný Harry Potter a Relikvie smrti v roce 2010.  Bradavice se staly místem, které zná snad každé dítě na této planetě. Rovněž tak Hermionu, Brumbála či Voldemorta. 

Harry Potter

Pro případ, že chystáte se svými dětmi strávit opravdu zábavné odpoledne, čeká na vás Harry Potter i v nové hře. A ne ledajaké. Šifrovací hře s názvem Škola čar a kouzel. Ta je určena pro libovolný počet hráčů. Což určitě přivítají vaše děti i jejich kamarádi. Snad jedinou podmínkou pro všechny hráče je znalost alespoň jednoho z prvních dílů knih o Harrym Potterovi. A protože se tato hra nehraje po telefonu, ale ve formátu PDF si ji stáhnete e-mailem do svého počítače, sami si volíte optimální čas k jejímu spuštění. Protože se dá hrát i doma, v zahradě či blízkém lesíku, budete si muset přece jenom připravit pár nezbytných pomůcek.

Nápověda ve hře

Tužku, papír, nůžky a pokud je to možné zapnout i tiskárnu. A pro všechny, kteří si nejsou jisti svými znalostmi, i jeden z dílů Harryho Pottera. Pro jistotu. Protože během dvouhodinové hry na vás čeká jedenáct úkolů. Ze kterých musíte složit náročné zkoušky. Skrytá tajemství, záludné šifry, věštění z čísel, jasnovidectví či péči o kouzelné otvory. A to je jenom malá část úkolů, které na vás v této kouzelné hře čekají. Snad největší výhodou nové společné zábavy je fakt, že může proběhnout u stolu v obývacím pokoji. A pokud se vás sejde více, můžete se rozdělit do družstev a na úkolech pracovat týmově. Jestli mezi vaše touhy patří čarování s kouzelnou hůlkou,  sova, která přinese dopis z Bradavic, nebo byste si rádi promluvili s hady, jste na správné adrese. Tato hra vám přinese nejedno kouzelné překvapení.

Doporučené články